Czy po tabletkach antykoncepcyjnych można szybko przytyć?

Madzia16600
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

ewela363
0
ewela363 | 7 lat temu | 507 pkt
To zależy od organizmu i w dużej mierze od tabletek. Obecnie na rynku jest coraz więcej tabletek nie zatrzymujących wody w organizmie, dzięki czemu mamy mniejsze prawdopodobieństwo przytycia. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ze nie przytyłam po tabletkach biorąc je przez dwa lata, ale gdy tylko je odstawiłam zaczęłam chudnąc przy takim samym trybie życia. A więc nie przytyłam schudnąć to waga nie drgnęła.
weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Można przytyć po tabletkach i dzieje się tak w wielu przypadkach. Wszystko zależy jednak od rodzaju tabletek. najczęściej można szybko przytyć na najtańszych tabletkach, które zatrzymują wodę w organizmie. Tak naprawdę tycie po tabletkach to właściwie "puchnięcie" z powodu nadmiaru wody. Im większa ilość hormonów w tabletkach, tym ryzyko tycia zwiększa się. Istnieją jednak takie tabletki, po których nie powinno się tyć. Tak działają tabletki Jasminelle, które pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru wody, a w ulotce wyraźnie napisane jest, że nie powodują tycia. Warto dokładnie zastanowić się nad tabletkami i dołożyć kilka złotych nie narażając się na tycie i inne skutki uboczne.
agaha
0
agaha | 6 lat temu | 36542 pkt
Wszystko zależeć będzie od pory ich przyjmowania, naszych tendencji do tycia oraz rodzaju tabletek. Jednak przy obecnym rozwoju tabletek antykoncepcyjnych mało które z nich powoduje tycia a już naprawdę chyba żadne szybkie tycie. Najlepiej zażywać je zawsze po posiłku wtedy zmniejsza się i tak małe już ryzyko.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.