Czy publikowanie informacji o sobie w serwisach społecznościowych jest bezpieczne?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

cosmo
4
cosmo | 8 lat temu | 301 pkt
Publikowanie prywatnych informacji o sobie niesie ze sobą stosunkowo duże ryzyko, którego większość internautów nie jest świadoma. W szczególności dotyczy to profili zakładanych w serwisach społecznościowych typu Goldenline, Facebook czy LinkedIn, gdzie najczęściej zamieszczamy cały przebieg naszej kariery, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców itp.

Dla firm trudniących się marketingiem internetowym, nasze dane stanowią bezcenne źródło targetowania reklamy i nie tylko. Należy pamiętać, że istnieje potężny czarny rynek, na którym można kupować dane zebrane właśnie z profili serwisów społecznościowych. A chyba nikt nie chciałby sprzedać swojej tożsamości za kilka groszy?
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
To zależy jeszcze od tego, jak ustawimy dane prywatności konta. Zbyt mała restrykcyjność doprowadzi w najlepszym wypadku do otrzymywania spamu, a w najgorszym, nawet do kradzieży lub oszustw przy pomocy zgromadzonych danych. Także ryzykowane może być dodawanie własnych zdjęć, które przez innych użytkowników mogą być potem przerabiane i wykorzystywane w różny sposób. Dlatego należy bardzo się zastanowić przed każdym razem, gdy musimy umieścić w sieci nasze prywatne dane.
sofib
0
sofib | 8 lat temu | 130 pkt
Ale przecież nikt nie każe Wam podawać wszystkich danych. Niektóre można podać ale ukryć, tak żeby tylko nasi znajomi mogli je widzieć. Z danymi osobowymi zawsze trzeba uważać. nikt nie zmusza Was do zakładani konta na tym czy innym portalu :P
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
Nie jest bezpieczne, gdyż nie wiemy /nadal/, kto i po co czyta naszą biografię. Zdarzały się już sytuacje prześladowań przez psychopatów, nakręcono na ten temat /ku przestrodze/ nawet parę thrillerów. Nic się od tego czasu nie zieniło...
weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Należy pamiętać, że w internecie nigdy nie jesteśmy anonimowi. Umieszczenie na serwisach informacji o sobie wiąże się z pewnym ryzykiem. Oczywiście, jeżeli podamy swoje imię czy zainteresowania, nic nie powinno się zdarzyć. Podanie imienia i nazwiska czy co gorsza adresu, może już mieć nieciekawy skutek. Łatwo możemy wtedy zostać odnalezieni przez nielubiane osoby, które mogą zrobić nam nie miły kawał, w sieci grasują również zboczeńcy czy złodzieje. Takie osoby mogą nawiązać z nami konwersację i w końcu wyciągnąć z nas informacje kiedy jesteśmy w domu, co robimy na co dzień itp. Niestety, możemy paść wtedy ofiarami nieuczciwych osób, których w internecie jest pełno. Nie mówię już o osobach chorych psychicznie, które czasem "upatrują" sobie swoje ofiary przez internet.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.