Czy rak płuc jest uleczalny?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Rak płuc należy obecnie do najczęściej występujących nowotworów złośliwych jednak jak najbardziej jest to choroba uleczalna. Z badań wynika, iż w przypadku gdy guz nie przekracza 2 cm można wyleczyć 80% chorych. Tak jak w przypadku większości nowotworów prawdopodobieństwo wyleczenia jest tym większe im szybciej nowotwór zostanie wykryty i możliwie szybko zostaje podjęte leczenie.
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
Zależy w jakim stadium choroby chory zaczął leczenie, jak wiele guzów wykryto, od ogólnego stanu chorego - operacja/-e/usunięcia nowotworów, chemioterapia, naświetlania potrafią dobrze leczyć. Gdyby jednak tylko od tego zależało, nie byłoby tak źle. Niestety istnieje coś takiego jak PRZERZUTY do innych narządów - gł. mózgu i tych przerzutów bywa, że chory nie wytrzymuje + ogólne wycieńczenie tak ciężką chorobą oraz chemioterapią. Zdarzają się wyzdrowienia i za każdym razem nadzieja na to jest, inaczej nie byłoby sensu stosować choćby chemii, po której chory czuje się gorzej niż wygląda...
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Wszystko to zależy od wielu czynników. Tak jak w większości chorób, zależy to, w jakim stadium został on wykryty. Zależy to też od tego, jaki był dotychczasowy sposób leczenia. Zależy to również od rozległości, czy są przerzuty, itd. Im wcześniej wykryta choroba, tym większa szansa na wyleczenie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.