Czy to prawda, że niektóre sny pełnią funkcję wyroczni - mogą przepowiadać przyszłość?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

hayde1990
0
hayde1990 | 8 lat temu | 139 pkt
Niektóre sny mają tendencję proroczą, można nawet rzec, że są to wizje. Sny mogą zapowiadać dobre lub złe wiadomości, mogą także ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Czasem jednak sny przedstawiają sytuacje które nigdy nie będą miały miejsca, lub odwrotność tych zdarzeń w rzeczywistości. W dawnych czasach sny pełniły funkcje wyroczni, natomiast w obecnych są po prostu indywidualnie interpretowane przez każdego z nas.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Oczywiście, że to prawda...
Sny podświadomie mówią to, co się dzieję w naszym życiu.
Np. gdy śnimy o ucieczce, to znaczy, że coś dzieję się w naszym życiu, czegoś się boimy, i chcemy tego uniknąć. Nawet jeżeli się do tego nie przyznajemy, to sny podświadomie mówią, co się dzieje w naszym życiu.
Czasem ostrzegają nas np. przed jakimś niebezpieczeństwie, czy też ostrzegają przed jakimś zdarzeniem.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Wg Freuda, marzenia senne odgrywają wielką rolę, ponieważ (upraszczając) w nich nabierają kształtu nasze lęki i pragnienia z nieświadomości. Bywa tak, że we śnie widzimy siebie robiących coś, co planowaliśmy świadomie od dawna lub co chcielibyśmy zrobić, a nie planowaliśmy. Jednak nieświadomość nie jest w stanie "przewidzieć" czy świadome "ja" coś zrobi czy nie. A już to, czy w snach możemy przewidzieć, że za tydzień wydarzy się coś niespodziewanego, jest kwestią wiary. Bywa oczywiście tak, że we śnie przydarza się nam coś niespodziewanego, np. przykra sytuacja, ale to często jest wyraz obaw osoby śniącej.
rasiak07
0
rasiak07 | 8 lat temu | 95 pkt
Uważam że mogą pełnić funkcję wyroczni. Sam miałem kilka takich chwil w których przypominałem sobie że już to widziałem,już to robiłem już tu byłem itp... Nie mówię tu o świadomym zapamiętywaniu ale śniło mi sie to co teraz robię , ciężko to wyjaśnić ale to prawda. Mogę opowiedzieć ze szczegółami jakiś sen jak każdy inny, ale któregoś dnia okazuje sie że dzieje się dokładnie to co w śnie, który śnił mi się kiedyś tam w przeszłości, lecz uważam że nie można przewidzieć pewnych rzeczy świadomie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.