Czy trzeba umieszczać zdjęcie w CV? Jeżeli tak, to jak się to robi?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Marabelka
0
Marabelka | 7 lat temu | 855 pkt
Umieszczanie zdjęcia w CV nie jest konieczne. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pracodawca wyraźnie prosi o przesłanie czy do dostarczenie "CV ze zdjęciem"- oczywiście w takim przypadku, jest to jeden z obowiązkowych warunków.
Zdjęcie, które umieszczamy w CV to zdjęcie takiego samego formatu, co to do dowodu (może być nawet to samo, o ile przedstawia nasz aktualny wygląd). Absolutnie nie można w CV umieszczać zdjęć prywatnych- np. z wakacji. Zdjęcie umieszczamy równolegle do naszych danych, w prawym górnym rogu kartki (oczywiście przy zastosowaniu stosownych marginesów).
Nadmienić można też, że umieszczenie zdjęcia w CV zwiększa nasze prawdopodobieństwo na znalezienie pracy.
aneczka173
0
aneczka173 | 5 lat temu | 100735 pkt
Umieszczenie swojego zdjęcia w CV nie jest konieczne. Jednak ja osobiście uważam, że o wiele lepiej, kiedy się to zrobi. Sama osobiście pracowałam w tamtym roku przez jakiś czas w dziale HR i podczas rozpatrywania aplikacji, bardziej zapamiętywaliśmy te ze zdjęciem. Co więcej, nie jest to nic trudnego, aby je wkleić. Wystarczy zeskanować dane zdjęcie i wkleić je w prawym górnym rogu naszego CV.
calaveras
0
calaveras | 5 lat temu | 375 pkt
Niby nie trzeba, ale jednak warto. CV bez zdjęcia wygląda tak jakoś pusto. Poza tym, niestety, wielu pracodawców zwraca dużą uwagę na wygląd i woli wiedzieć, jak kandydat wygląda. Jak i gdzie umieścić zdjęcie? Polecam stronę http://cvwzor.com/

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.