Czy używając prezerwatywy można zajść w ciążę?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
1
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Oczywiście, że można. Prezerwatywa zabezpiecza nas przed zajściem w ciążę, jednak nie daje 100% pewności ochrony. Nawet używając jej podczas stosunku, może dojść do zapłodnienia np. w sytuacji pęknięcia prezerwatywy, jej uszkodzenia lub ześlizgnięcia się, chociażby pod wpływem niewłaściwego użytkowania. Aby zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę podczas używania prezerwatyw pamiętaj, aby: kupować je w aptekach (w kioskach itp. są czasami wystawiane na działanie słoneczne, co obniża ich przydatność), sprawdzić zawsze termin ważności, ostrożnie otwierać opakowanie oraz uważać przy użytkowaniu aby nie przedziurawić jej np. paznokciem czy pierścionkiem.
weriontu
1
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Żadna metoda antykoncepcji nie zabezpiecza w 100% przed zajściem w ciążę. Dotyczy to więc również stosowania prezerwatyw. Zajście w ciąże mimo stosowania prezerwatywy jest możliwe, kiedy zostanie ona źle założona, będzie zbyt duża, pęknie czy zsunie się. Pomimo tego, że prezerwatywy są mechanicznie testowane, zawsze może się tak zdarzyć. Zajście w ciążę jest możliwe także wtedy, gdy stosujemy preparaty, mogące zniszczyć lateks. Plusem prezerwatyw jest jednak to, że chronią one przed chorobami przenoszonymi droga płciową.
asicekk
0
asicekk | 6 lat temu | 8812 pkt
Odpowiedź brzmi TAK - prezerwatywy nie zabezpieczają w 100% przed zajściem w ciążę, poza tym istnieje ryzyko pęknięcia. Najlepiej zastosować przy stosunku jeszcze jakąś dodatkową metodę antykoncepcyjną, np. globulka dopochwowa lub krem antykoncepcyjny.
aneczka173
-1
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
Niestety można. Tak na prawdę nie ma żadnej w 100 procentach pewnej metody antykoncepcyjnej. Jednak prezerwatywy należą do jednej z pewniejszych. Główne powody dla jakich, nie jest ona idealna, to: zsunięcie się, pęknięcie, czy złe założenie. Powinniśmy kupować prezerwatywy najlepiej w kioskach, a nie na np. stacjach benzynowych. Co więcej zakładajmy je na prawdę ostrożnie. Mimo zagrożenia, prezerwatywy są jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych środków antykoncepcyjnych.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.