Czy warto?

Od dzieck lubialam bawic sie w szkole lub pania z ksiegowosci, ktora miala do wypelnienia roznego rodzaju "dokumenty" ale od nie dawna poczulam, ze chcialabym byc przedszkolanka lecz uslyszalam od kolezanki, ze to nie pewny zawod i najlepiej zaczac pozniej cos samemu ale trzeba liczyc sie z roznymi konsekwencjami. Doradzila mi tez, ze lepiej bym ksztalcila sie w informatyce skoro jestem na takim kierunku technikum, poniewaz pozniej skoncze studia i bedzie mi lzej w wyborze pracy. Jak sadzicie (?) lepiej isc w informatyke czy w ksztalcenie dzieci.
loczek
zapytał 3 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Lennykable
0
Lennykable | 3 lata temu | 61529 pkt
Pedagogika to popularny kierunek, na który idzie wiele osób. Przedszkolanki i nauczyciele nie są niestety tak wynagradzani, jak powinni być. W dodatku w tej chwili w kraju jest niż demograficzny, co przy takiej podaży absolwentów pedagogiki oznacza, że chętnych do kształcenia dzieci jest aż nadto.
Dlatego doradzałabym informatykę. Informatycy dobrze zarabiają, ponadto jedno nie wyklucza drugiego - można zrobić studia podyplomowe z pedagogiki i uczyć dzieci w szkole lub na kursach komputerowych i w ten sposób połączyć jedno i drugie.
weriontu
0
weriontu | 3 lata temu | 223714 pkt
Według mnie wybierz ten kierunek, który Cię bardziej interesuje. To, że skończysz informatykę wcale nie oznacza, że od razu znajdziesz dobrą pracę, a jeśli naprawdę interesuje Cię kształcenie dzieci, nie rezygnuj ze swojej pasji. Pamiętaj, że wybór zawodu rzutuje na całe życie, chyba lepiej robić coś co sprawia przyjemność, a nie zmuszać się do pracy. Podejmij więc decyzję sama, ale ja studiowałabym to co mnie interesuje, bez względu na opinię innych. Pamiętaj, że zawsze możesz studiować dwa kierunki, co pogodzi zainteresowania z myśleniem o zabezpieczeniu przyszłości :)
elemele
0
elemele | 3 lata temu | 16706 pkt
Moim zdaniem jest to bardzo dobry zawód, szczególnie jeśli Cię to interesuje. Nie sądzę jednak, żebyś miałam kiedykolwiek problem ze znalezieniem pracy kształcąc się w tym kierunku.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.