Czy warto robić badania prenatalne?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Popiec
1
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Badania prenatalne są bardzo ważne. Zwłaszcza dla życia dziecka. Można podczas tych badań wykryć niepokojące zmiany. Wiele z nich można wyleczyć jeszcze podczas życia płodowego. Czasem np. trzeba leżeć, by nie mieć przedwczesnego porodu. Można to dokładnie zbadać podczas tych badań.
andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Badania prenatalne polegają na badaniu płodu w okresie jego rozwoju wewnątrzmacicznego. Każda matka, której zależy by płód rozwijał się prawidłowo powinna regularnie się badać podczas ciąży. Dzięki badaniom prenatalnym można wykryć choroby wrodzone, genetyczne oraz inne nieprawidłowości związane z ogólnym stanem płodu. Tak więc badania te są szansą na wczesne zdiagnozowanie wszelkich wad płodu i w niektórych przypadkach pomagają w ten sposób wcześniej zaradzić groźniejszym powikłaniom.
Lennykable
0
Lennykable | 6 lat temu | 61529 pkt
We wczesnych etapach rozwoju płodu badania prenatalne łączą się z bardzo dużym ryzykiem powikłań dla rozwijającego się dziecka. Należy pamiętać, że badania prenatalne, mimo, że są bardzo pożyteczne, nie są rutynowym, w pełni bezpiecznym zabiegiem, dlatego też należy je wykonywać w uzasadnionych przypadkach. Przykładowo: gdy matka, jeszcze nie wiedząc o ciąży, wzięła niebezpieczne dla rozwoju dziecka leki.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.