Czy warto wybrać korepetycje z tzw. native speakerem?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
To zależy od poziomu zaawansowania osoby uczącej się. Dla początkujących mogą okazać się skuteczniejsze zajęcia z nauczycielem mogącym wytłumaczyć trudniejsze zagadnienia w języku polskim. Generalnie jednak korepetycje (szczególnie w formie konwersacji) z native speakerem są bardzo dobrym rozwiązaniem i warto z nich korzystać kiedy jest taka możliwość. Podstawową zaletą jest szansa rozmawiania z osobą mówiącą z naturalnym akcentem i wymową. Poza tym ucząc własnego rodzimego języka lektorzy potrafią jaśniej wyjaśnić np. zasady gramatyczne, które dla nich są naturalnym elementem języka, a nie nauczonymi regułami.
Ineska25
0
Ineska25 | 8 lat temu | 215 pkt
Należy wziąć pod uwagę to na jakim poziomie jest osoba ucząca się. Native speaker będzie lepszy raczej do osłuchania się, do prowadzenie konwersacji, do poznania właściwej wymowy. Jeśli chodzi o gramatykę, problemem może być bariera językowa i jeśli ktoś nie jest na tyle dobry w angieskim, może nie rozumieć, co dana osoba mówi, o co chodzi w zasadach gramatycznych. Taka forma nauki jest chyba lepsza dla osób bardziej zaaawansowanych, które nie mają problemu z rozumieniem i chcą rozwinąć swoje umiejętności mówienia i rozumienia.
weriontu
0
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
O ile dobrze znamy już język to lekcje z native speakerem są bardzo dobrym pomysłem. Dzięki takiej nauce można w praktyce ćwiczyć swoje umiejętności. Oczywiście są one nieco droższe niż zwykłe koreopetycje. Jeśli tylko mamy ochotę myślę, że warto spróbować.
aneczka173
0
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
Moim zdaniem zdecydowanie warto. Uważam, że najlepiej uczyć się języka obcego poprzez konserwacje. Poza tym ucząc się z native speakerem mamy kontakt z akcentem jaki posiadają osoby posługujące się tym językiem. To natomiast jest bardzo ważne, bo jak pojedziemy do innego kraju, będziemy w stanie zrozumieć rdzennych mieszkańców.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.