Czy wierzyć wróżce?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Ja jestem sceptycznie nastawiona do porad wróżek. Jeśli jednak chcesz - możesz wierzyć. W najgorszym wypadku jedynie się rozczarujesz. Myślę, że nikt nie zna swojego losu i korzystanie z porad wróżek nie ma sensu. To, że niektóre słowa się sprawdzają jest wynikiem "somospełniającej się przepowiedni". Takie jest moje zdanie, każdy ma jednak prawo do innego myślenia.
Lennykable
0
Lennykable | 6 lat temu | 61529 pkt
Moim zdaniem lepiej nie. Pierwszy powód, to wspomniana wyżej "samospełniająca się przepowiednia". Drugi powód to ten, że będziemy traktowali to, co powiedziała wróżka, jako nieuniknione, a jeśli powiedziała, że spotka nas coś złego, już zawczasu będziemy się tym niepotrzebnie martwić, wpędzimy się w zły nastrój, dodatkowo powiększony przez świadomość, że złej rzeczy nie będzie się dało uniknąć bo "ma nas spotkać". Trzeci powód w odniesieniu z kolei do dobrych przepowiedni: mogą powodować nierealistyczny optymizm, który może sprawić, że wyłączymy myślenie (bo przecież "i tak ma się zdarzyć") i skutki mogą być kiepskie.
Ogólnie rzecz ujmując, wiara w przepowiednie sprawia, że człowiek we własnym mniemaniu zdejmuje z siebie trochę odpowiedzialności za własny los, co bardzo często bywa naprawdę szkodliwe.
kasiek456
0
kasiek456 | 5 lat temu | 15622 pkt
Według mnie zdecydowanie nie należy wierzyć wróżką. Stosują one różnorakie sztuczki, techniki, które mają na celu zarobienie pieniędzy i przyciągnięcie potencjalnego klienta. Jest to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że one po prostu manipulują klientem. A my podświadomie im wierzymy i doszukujemy się w swoim życiu tego, co mówią.
aneczka173
0
aneczka173 | 5 lat temu | 100735 pkt
Wszystko zależy od naszego personalnego podejścia. Ja osobiście nigdy nie byłam u wróżki i nie planuje, gdyż nie wierzę takim osobom. Znam jednak ludzi, dla których wróżka jest bardzo ważna i jej porady traktują jak najbardziej serio. Pomimo to, uważam, że nie powinniśmy się przejmować wróżbami.
0
ja skorzystałam kiedyś z porady wróżki Ewy z www.wizytauwrozki.pl i jak dotąd wszystko się sprawdza :) Myślę, że głównie nasze podejście do tematu wróżb zależy od tego, na kogo trafimy. Wróżka Ewa jest wspaniałą osobą, można z nią o wszystkim normalnie porozmawiać – sylwia4012

– 4 lata temu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.