Czy zapłodnienie metodą in vitro jest bezpieczne?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Locustus
0
Locustus | 8 lat temu | 490 pkt
Sam proces zapłodnienia in vitro nie jest metodą inwazyjną. Niestety związane z zapłodnieniem in vitro zabiegi ingerują znacznie w organizm kobiety. Przed pozyskaniem dojrzałych do zapłodnienia jajeczek kobiecie podaje się duże dawki hormonów, które nie są obojętne dla jej zdrowia. Dodatkowo pojawiają się badania dowodzące, iż dzieci urodzone w skutek zapłodnienia in vitro wykazują więcej powikłań okołoporodowych(*DNA methylation and gene expression differences in children conceived in vitro or in vivo; Hum Mol Genet. 2009; Sapienza C. et al.).
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Tak. Obecnie korzysta z tego coraz więcej osób. Podczas całego zabiegu jest się pod stałą kontrolą medyczną. Przed wykonaniem zabiegu również jest wykonywany szereg badań. Po zapłodnieniu również w każdej chwili można skorzystać z pomocy specjalistów.
Amelka795
-1
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Oczywiście, że jest bezpieczne. Metoda ta jest cały czas udoskonalana, ale jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Większy problem podczas stosowania tej metody nie jest ze zdrowiem ogólnym, ale zdrowiem psychicznym pacjentki. Wiadomo, że kobieta, która zdecydowała się na zapłodnienie metodą in vitro bardzo pragnie dziecka, ale czasami nie udaje się to za pierwszym razem. To często jest przyczyną podupadania an zdrowiu psychicznym kobiety.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.