Czy zdarza się, że w ciąży kobieta nadal miesiączkuje?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
1
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Po pierwsze należy odróżnić normalny cykl menstruacyjny od plamienia lub krwawienia, wywołanego zupełnie innymi czynnikami. Może być szereg przyczyn krwawienia czy plamienia w czasie ciąży: podczas zagnieżdżania się jaja płodowego w ścianie macicy (normalne i nie wpływające na rozwój ciąży), poronienie, czyli zakończenie ciąży przed 22-gim tygodniem (obfite, bolesne krwawienia), nadżerka szyjki macicy (w środkowych miesiącach ciąży, zwykle skąpe i niegroźne), problemy z łożyskiem i różne choroby i nieprawidłowości w obrębie układu rozrodczego. Jeśli krwawienie jest silne należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarskiej.

Ponadto w czasie ciąży u niektórych kobiet pojawia się plamienie lub krwawienie w dniach, kiedy wystąpiłaby miesiączka, gdyby kobieta nie zaszła w ciążę. Zwykle jest mniej obfite, niż "normalna" miesiączka, ale może być porównywalne z miesiączkowaniem z okresu sprzed zajścia w ciążę. Dolegliwości związane z miesiączką mogą być identyczne u ciężarnej. U niektórych kobiet "miesiączka" w czasie ciąży może występować nawet do 3 miesiąca ciąży (znane są przypadki występowania miesiączki nawet później), ale zdarza się to bardzo rzadko.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Tak, zdarza się to. Jest to jednak dość rzadko spotykane.
Kobieta może na początku ciąży mieć okres, i wtedy może nawet sobie nie zdawać sprawy, że spodziewa się dziecka.
Może kobieta przez to odczuwać też bóle takie same jak przed miesiączką.
ankak89
0
ankak89 | 7 lat temu | 843 pkt
Tak. Czasem się to zdarza. Jest to zjawisko rzadko spotykane. Ale zdarza się.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Oczywiście że tak. Chociaż obecnie nadal uczą w szkołach, że brak miesiączki od razu zwiastuje ciąże. Kobiety, tego nauczone, często na początku ciąży przez to nie wiedziały o tym. Może być to niebezpieczne. Zwłaszcza, jeśli kobieta, nieświadoma swojego stanu, nie rezygnuje z różnych używek wpływając negatywnie na dziecko.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.