Dlaczego Chrystus jest nazywany Nowym Adamem?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Alumn
1
Alumn | 7 lat temu | 349 pkt
Stary Adam człowiek, przez, którego wszedł grzech na świat. Chrystusa jak Nowy Adam, złożył ofiarę z siebie samego, aby zadośćuczynić za grzech starego Adama.
ns
1
ns | 6 lat temu | 1099 pkt
Jest to porównanie biblijne. Dla Biblii charakterystyczne są paralele pomiędzy Starym a Nowym Testamentem, w niej zawarte. Chrystus jest paralelą do Adama, jego antytezą. Tak jak przez Adama został wprowadzony na świat grzech, tak przez Chrystusa przyszło zbawienie.
0
Zbawienie a tym samum uwolnienie od Twojego grzechu który popełniłeś w np. 2014stym nastąpiło w momencie śmierci Chrystusa na krzyżu . Raz na zawsze zapłacił za każdy grzech. – 100

– 5 lat temu

andromeda877
-1
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Jest tak prawdopodobnie dlatego, że od momentu narodzin Chrystusa, a właściwie od czasu kiedy zaczął nauczać świat zaczął się na nowo nawracać. Chrystus będąc na ziemi był jakby pewnego rodzaju pośrednikiem - przekazywał ludziom słowo Boże i to właśnie dzięki niemu wielu niewierzących zaczęło się na nowo nawracać. Duże znaczenie miała jego śmierć na krzyżu, odbierana dzisiaj jako odkupienie grzechów wszystkich ludzi. Wydarzenie to zaraz po zmartwychwstaniu najbardziej wpłynęło na wiarę ludzi, było to niezbitym dowodem na istnienie Boga. Od tamtego czasu ludzie inaczej zaczęli postrzegać wiarę, stała się ona głębsza i trwa do dzisiaj.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.