Dlaczego nie wolno przeklinać?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Nie ma zakazu przeklinania, chyba że robimy to w miejscu publicznym. Przeklinanie nie jest powodem do dumy, wręcz przeciwnie. Nie powinno się tego robić, ponieważ inni ludzie mogą czuć się urażeni takim zachowaniem. Nie wszyscy lubią przebywać w towarzystwie sypiącym tylko jednym rodzajem słów. To świadczy w pewnym sensie o ograniczeniu osoby przeklinającej, która nie potrafi wyrazić swoich poglądów czy uczuć w innych słowach.
Lennykable
0
Lennykable | 6 lat temu | 61529 pkt
Język, którym się posługujemy, nie tylko odzwierciedla w pewien sposób nasz stan umysłu, ale też go kształtuje. Kiedy zatem ograniczamy sobie ilość wypowiadanych słów, zarazem ograniczamy sobie umysł. Badania dowodzą, że ludzie, którzy więcej przeklinają, mają bardziej pesymistyczny obraz świata, są bardziej niezadowoleni z życia. Tak więc przeklinanie "rzuca się" na umysł, kształtuje go w niepożądany sposób i zubaża nam sposób wyrażania naszych myśli.
kasiek456
0
kasiek456 | 5 lat temu | 15622 pkt
Trzeba rozróżnić dwa pojęcia: przeklinanie i używanie wulgaryzmów. Mają one zdecydowanie różne znaczenia. Przeklinanie jest po prostu życzeniem komuś przydarzenia się czegoś złego. Przykładem może być zdanie: "A niech cię drzwi ścisną". Natomiast używanie wulgaryzmów to wypowiadanie brzydkich słów.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.