Dlaczego polska piłka nożna jest na tak niskim poziomie?

patrycjao19
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Powodów można wymienić wiele. Nikogo nie dziwi chyba poziom gry, widząc co się dzieje w Polskim Związku Piłki Nożnej. Jeden wielki bałagan, krętactwo i wyzysk. Po drugie kwestia finansowa. Polska Ekstraklasa jest naprawdę biedna w porównaniu do budżetów klubów zagranicznych - jednakże nie do końca niski kapitał tłumaczy ową sytuację, ale na pewno jest przeszkodą zarówno w dokonywaniu korzystnych transferów jak i możliwości szkolenia młodych talentów. Brak wykwalifikowanych trenerów i porządnych boisk (chociaż to się powoli zmienia).
RobercikT
0
RobercikT | 7 lat temu | 175 pkt
Przede wszystkim należy zastanowić się co powoduje że niektóre kraje są cały czas w czołówce światowej albo z taką łatwością do tej czołówki wskoczyły.
Jak wiadomo światem rządzą pieniądze i nie inaczej jest też w piłce nożnej. Kluby na najwyższym poziomie dysponują nieograniczonymi w stosunku do polskich finansami. Ale to nie jedyny powód tego ponieważ wiele klubów stawia na wychowanków (Ajax Amsterdam, Barcelona) co natomiast w Polsce jest mało spotykane. Wiadomo że wychowanie zawodnika jest zdecydowanie tańsze a poza tym wychowankowie dużo bardziej utożsamiają się ze swoim klubem. Duży wpływ na nasz poziom klubowy mają też rozgrywki ligowe w których brakuję meczy o duża stawkę, gdyż zwykle o mistrzostwo walczą 2-3 drużyny.


Jeśli chodzi o reprezentację co zapewne najbardziej interesuje przeciętnego polaka to wielki wpływ ma selekcja oraz szkolenie.
Wiele krajów np. Niemcy czy Rosja po nieudanych turniejach radykalnie zmieniły system szkoleniowy w swoich krajach. Rosjanie na styl holenderski po przyjściu trenera Hiddinka, natomiast Niemcy rozpoczęli monitorować najzdolniejszych swoich zawodników, wprowadzać im okresowe badania, odwiedzać w ich klubach.
Bardzo ważną rzeczą w piłce reprezentacyjnej jest także taktyka. Trenerzy reprezentacji nie mają wpływu na przygotowanie zawodników, gdyż pracują z nimi w zbyt małym wymiarze czasowym, dlatego dobór taktyki do rywala jest najważniejszą rzeczą (pokazali to greccy piłkarze na ME w 2004r. gdzie zdobyli złoty medal nie będąc nawet faworytem do wyjścia z grupy).
turkusowa
0
turkusowa | 3 lata temu | 12974 pkt
Pewnie dlatego, że polscy zawodnicy nie trenują jak należy. Chłopców powinno się uczyć gry w piłkę od dziecka. Wyszukanie odpowiedniego obiektu szkoleń piłkarskich na footballcode.eu to dziś żadne wyzwanie. Wystarczy chcieć i zorganizować dzieciakom regularne treningi.
elemele
0
elemele | 3 lata temu | 16556 pkt
Ponieważ bardzo dużo pieniędzy idzie na łapówki i inne przekręty, a stosunkowo mało na poprawienie warunków do gry czy opłacenie piłkarzy.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.