Dlaczego stosowanie antybiotyków powoduje niedobór witamin?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

andromeda877
0
andromeda877 | 8 lat temu | 2300 pkt
Niepożądane działanie antybiotyków polega na tym, że niszczą one lub uszkadzają pewną grupę bakterii w naszym organizmie zwanych patogennymi. Jednak nie są one w stanie rozróżniać "złych" bakterii od tych "dobrych" w naszym organizmie. Usuwanie tych niezbędnych dla nas bakterii jelitowych źle wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego po kuracji antybiotykowej zaleca się jedzenie jogurtów zawierających żywe kultury bakterii, dzięki którym możliwa jest odbudowa fluory jelitowej.
jadzka21
-2
jadzka21 | 7 lat temu | 1840 pkt
Jeśli chodzi o stosowanie witamin podczas brania antybiotyków to zaleca się przyjmowanie witamin w formie naturalnej, czyli w postaci warzyw i owoców. A jeżeli się je już przyjmuje to nie jednocześnie, tylko w odstępie czasowym. Ponieważ witaminy mogą niekorzystnie wpłynąć na działanie antybiotyków.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.