Dlaczego warto wierzyć w Boga?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

Amelka795
0
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Przede wszystkim Bóg daje Ci nadzieję. Nadzieję na lepsze jutro, lepsze życie i co najważniejsze lepsze życie po śmierci. W ogóle życie po śmierci. Bóg powinien stać się centrum Twojej uwagi, bo dzięki niemu możesz ustalić sobie moralny kręgosłup, a to jest bardzo ważne. Bóg będzie dla Ciebie w pewnym sensie Guru, Przewodnikiem - nie oszukujmy się, każdy człowiek potrzebuję dobrego Pasterza. Poza tym dobrze jest wierzyć. Życie jest wtedy bardziej poukładane.
jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Ktoś kiedyś powiedział że lepiej wierzyć w Boga niż nie wierzyć. Bo jeżeli okaże się, że Bóg istnieje wiele zyskamy. Natomiast jeśli nie istnieje to nic nie stracimy. A tak naprawdę wiara bez względu na jej odłam daje poczucie bezpieczeństwa. Nadzieję że zawsze może być lepiej. Ktoś nad nami czuwa i w razie czego się nami zaopiekuje jeśli będziemy Go o to prosić.
Karla90
0
Karla90 | 8 lat temu | 310 pkt
Jeżeli wierzymy w Boga to wierzymy też w życie wieczne, co daje nam nadzieje na to, że kiedyś zmartwychwstaniemy i będziemy blisko Boga. Bóg daje nam ciepło, miłość. Nikt tak naprawdę nie jest samotny bo zawsze kocha go Bóg. Jeśli w ten sposób myślimy to nasze życie jest bardziej radosne. Poza tym życie z perspektywą, że po śmierci nas już nie będzie nie jest dobre. Życie z Bogiem ma więcej barw.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
W filozofii znany jest tzw. ZAKŁAD PASCALA. Myśliciel ten przekonywał, że opłaca się wierzyć w Boga następująco: Masz dwie możliwości - wierzysz lub nie. Przeanalizujmy oba te przypadki.
1. NIE WIERZYSZ a:
* Bóg nie istnieje - nic nie tracisz, nic nie zyskujesz.
* Bóg istnieje - tracisz życie wieczne, nic nie zyskujesz
2. WIERZYSZ a:
* Bóg nie istnieje - nic nie tracisz, nic nie zyskujesz
* Bóg istnieje - nic nie tracisz ale zyskujesz życie wieczne.
Zatem widać, że opłaca się wiara w Boga.
Jednakże zastanówmy się czy jeśli wierzymy bo to nam się opłaca, jest to tak naprawdę WIARA? Myślę, że to kwestia każdego z nas z osobna.
100
0
100 | 5 lat temu | 18580 pkt
Bo Bóg wieży w Ciebie.
Bo ziemia obraca się z prędkością 1600km na godzinę wokół własne osi i wszystko się trzyma na miejscu, włącznie z atmosferą.
A jak ja rozpędzenie się samochodem do siedemdziesięciu to zaraz albo muszę się zatrzymać albo skręcić albo.....
( a są tacy którzy twierdza ze to wybuch zrobił :)
Ale nie mają dowodów na poparcie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.