Gdzie najczęściej rosną prawdziwki?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

maryjane91
0
maryjane91 | 8 lat temu | 410 pkt
Te niezwykle szlachetne grzyby wystepuja w stosunkowo dlugim czasie - od konca czerwca do listopada. Mozemy znalezc je zarowno w lasach lisciastych, jak i mieszanych oraz iglastych, najczesniej jednak spotykany jest w tych ostatnich. Bedac w lesie, szukajmy prawdziwkow w miejscahc oswietlonych, lecz wilgotnych, na skraju lasu oraz w poblizu swierkow. Zbierajac grzby, upewnijmy sie, czy nasz okaz jest jadalny (istnieje mozliwosc pomylenia borowika z niejadalnym goryczakiem).
weriontu
0
weriontu | 8 lat temu | 223714 pkt
Prawdziwki rosną najczęściej w starych lasach, gdzie pojawiają się od lat, zwłaszcza w górach. Dotychczas poznano 45 gatunków borowika. Wysyp grzybów przypada na czerwiec do listopada, w lasach iglastych, liściastych i mieszanych. Najczęściej spotykany jest pod sosnami, bukami i świerkami z którymi tworzy mikoryzę, oraz na skraju lasu, w miejscach nasłonecznionych. Często występuje w niewielkich grupkach, więc warto dobrze przeszukać miejsce znalezienia okazu. Wystrzegajmy się pomylenia Prawdziwka z goryczakiem, ponieważ nawet jeden okaz potrafi zniszczyć smak wiaderka borowików.
synek
0
synek | 6 lat temu | 5037 pkt
Prawdziwki najchętniej rosną w borach sosnowych. Piękne okazy można spotkać w lasach bukowych. Zdarza się znaleźć na łące, ale w pobliżu innych drzew. Nie przepadają za suchą glebą oraz zbyt dużą wilgocią.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.