Gdzie szukać pracy dorywczej?

hejho
zapytał 6 lat temu

oceń

5 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Najlepszym rozwiązaniem jest internet lub ogłoszenia w gazecie. Na portalach z ogłoszeniami są często osobne działy - praca dorywcza lub tymczasowa. Należy właśnie w takich miejscach szukać ofert. Możemy też dodawać własne ogłoszenia w którym napiszemy, że poszukujemy pracy tego typu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś się zgłosi.
Lennykable
0
Lennykable | 6 lat temu | 61529 pkt
Sprawdzonym rozwiązaniem są też kartki na słupach i tablicach ogłoszeń, zarówno naklejanie i przypinanie własnych ogłoszeń, jak i czytanie cudzych. Sama wielokrotnie spotkałam się z ogłoszeniami na uczelniach, np. na wydziałach pedagogicznych, o szukaniu opiekunki do dzieci. Wiele osób, szczególnie starszych, czasem może zaoferować jakieś dorywcze zajęcie, ale nie korzysta z komputera, dlatego warto się wczytywać w różne kartki na słupach i tablicach.
lady-margot
0
lady-margot | 6 lat temu | 77201 pkt
Warto przeglądać codzienną, lokalną prasę, zamieszczanych jest tam wiele ogłoszeń o poszukiwaniach do pracy, również dorywczej. Można udać się do biura pośrednictwa pracy i tam przeglądnąć oferty. Warto też popytać wśród znajomych, czy nie wiedzą o jakiś pracodawcach, którzy szukają np. uczniów/ studentów do pracy sezonowej. Jeżeli wiemy gdzie konkretnie chcemy pracować (np. w restauracji, roznosząc ulotki) warto udać się osobiście do takich miejsc w mieście i samemu zapytać o możliwość podjęcia pracy np. na okres wakacji, zostawić swoje CV i list motywacyjny, z prośbą o kontakt jeżeli zdecydują się na przyjęcie. Kolejnym źródłem jest internet. Istnieje wiele stron internetowych, gdzie pracodawcy zamieszczają ogłoszenia dotyczące pracy (np. gumtree.pl). Warto też rozglądać się wokół siebie - czasami w sklepach, na tablicach czy nawet słupach można znaleźć taką ofertę.
joannaom
0
joannaom | 6 lat temu | 1074 pkt
Pracę dorywczą najlepiej szukać w internecie. Jest wiele stron internetowych na których można takową znaleźć. Można także czytać ogłoszenia w prasie. Oczywiście zdarzają się sytuację, że ogłoszenia wiszą na witrynach sklepowych, uczelniach i w innych miejscach.
turkusowa
0
turkusowa | 6 lat temu | 12974 pkt
Pracy dorywczej należy szukać tam gdzie tej pełnoetatowej, czyli najczęściej na ogłoszeniach internetowych, gdzie zazwyczaj jest jej dosyć sporo i można znaleźć ofertę z różnych branży.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.