Gdzie zdobyć środki na założenie firmy?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

ania1988
0
ania1988 | 8 lat temu | 604 pkt
Zdobycie środków na założenie firmy jest dosyć trudne, szczególnie w naszym kraju. Banki niechętnie udzielają kredytów początkującym przedsiębiorstwom, gdyż jest zbyt ryzykowne. Niechęć bierze się z faktu, że ogromna ilość przedsiębiorstw bankrutuje, badania pokazują, że wiele mikroprzedsiębiorstw jest likwidowanych po zaledwie roku funkcjonowania na rynku. Stąd też potencjalny przedsiębiorca nie jest dla banku klientem wiarygodnym. Oczywiście można uzyskać pożyczkę, jeśli mamy solidne zabezpieczenie (na przykład w postaci nieruchomości), ale zazwyczaj takiego zabezpieczenia nie mamy. Nie wystarczy dobry pomysł i biznesplan aby uzyskać kredyt. Na szczęście ta sytuacja powoli ulega zmianie a banki mają coraz większą konkurencję, a w związku z tym zaczynają widzieć w przedsiębiorcy klienta. Niektóre banki posiadają już specjalne oferty dla mikroprzedsiębiorstw.
Unia Europejska oferuje dotacje dla przedsiębiorców, ale są to również pieniądze dla firm, które mają już jakąś pozycję na rynku i przynoszą zyski, także ciężko jest uzyskać wsparcie z Unii nie będąc wiarygodnym.
Najpopularniejszą metodą pozyskiwania środków są pożyczki zaciągane u rodziny i znajomych. Badania pokazują, że tak pozyskiwało środki 86% firm prosperujących aktualnie na rynku. Są to tak zwani nieformalni inwestorzy. To jest prawdopodobnie najprostsza i najskuteczniejsza metoda pozyskania środków na rozkręcenie własnego biznesu.
Jeśli Twoja firma jest innowacyjna, możesz wziąć udział w konkursie, który potem ułatwi Ci pozyskanie inwestorów. Przykładem może być przedsięwzięcie organizowane niedawno: Darboven Idee Grant 2010, którego laureaci stanęli przed szansą zrealizowania swoich pomysłów i rozpoczęcia działalności.
Rahja
0
Rahja | 8 lat temu | 407 pkt
Można pozyskać też jednorazowe bezzwrotne środki na podjęcie działalności gospodarczej z Unii Europejskiej. O ich przyznanie należy złożyć wniosek w Urzędzie Pracy. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej mogą być przyznane wyłącznie osobie bezrobotnej, która nie ukończyła 25 roku życia. Po szczegóły odsyłam na:
Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 1998/2006 oraz Rozporządzeniu Komisji (WE) 875/2007.
mysiogon
0
mysiogon | 8 lat temu | 790 pkt
Są dwa główne miejsca, do których można zwrócić się o pomoc finansową na rozpoczęcie własnej działalności. Pierwsze z nich to Urząd Pracy. Drugie to Unia Europejska. Wnioski do Urzędu Pracy mogą składać tylko osoby posiadające status bezrobotnego, co niestety wyklucza z grona potencjalnych wnioskodawców studentów. Jeśli chodzi o środki z Unii Europejskiej nie ma takiego ograniczenia. Środkami z UE dysponują władze województwa. Trzeba napisać specjalny projekt, najlepiej jeśli będzie on wpisywał się w program określony przez dane województwo. Programy są równe np "aktywizacja osób po 50 roku życia" lub "aktywizacja młodych z wyższym wykształceniem w przedziale wiekowym 24-30". Wszystkich niezbędnych informacji na temat procedur formalnych udziela Urząd Pracy.
0
My zakładając własną firmę budowlaną skorzystaliśmy z oferty https://www.ideabank.pl/ Od pierwszej wizyty w banku otrzymaliśmy pomoc doradcy finansowego. Pożyczkę otrzymaliśmy bardzo szybko. A umowa była czytelna i dla nas bardzo jasna, nie musieliśmy obawiać się ukrytych kosztów. mamy zaufanie do tego banku i w razie potrzeby korzystamy z ich ofert. – spiaca

– 3 lata temu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.