Ile czasu zajmuje Poczcie Polskiej dostarczenie przesyłki priorytetowej?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Poczty Polskiej, paczka pocztowa priorytetowa jest dostarczana zwykle w ciągu dwóch dnich roboczych, zaś list priorytetowy - w kolejnym dniu roboczym pod warunkiem, że został nadany w placówce pocztowej przed godziną 15.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Jeżeli nadamy przesyłkę priorytetową:
- do godziny urzędowania placówek pocztowych,
- do godzina opróżniania skrzynek,
i nie później jednak niż godzina 15.00 to powinna zostać dostarczona w dniu następnym. Jeżeli wysyłamy coś po godz. 15. 00 to powinno dojść za dwa dni. Do terminu doręczenia nie wlicza się dni ustawowo wolnych od pracy oraz sobót.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
W teorii poczta polska zapewnia, że przesyłki priorytetowe, nie dojdą później niż po dwóch dniach od daty nadania. Jeśli zaś chodzi o listy to termin ten może się nieznacznie wydłużyć. Z własnego doświadczenia wiem, niestety, że w praktyce sprawa wygląda troszkę inaczej. Nie wiem czy wynika to z nadmiaru obowiązków poczty polskiej, czy może z powodu innych czynników, ale przesyłki priorytetowe rzadko są dostarczane w dwa dni. O tych zwykłych nie wspominając. Zamawiając coś należny wziąć to pod uwagę, gdyż można się zawieść.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.