Ile kosztuje przelew na poczcie?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
-1
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Dokonanie przelewu na poczcie, niestety trochę kosztuje. Wpłata na rachunki bankowe w Polsce wiąże się z opłatą w wysokości 2,50 złotych. Koszty te są stałe, bez względu na kwotę jaką chcemy przelać. Minusem korzystania z tej usługi poczty jest często długi okres oczekiwania na zrealizowanie przelewu. Jeżeli więc zależy nam na szybkim przelewie, najlepiej zrealizować go poprzez bank lub konto internetowe.
lady-margot
-1
lady-margot | 6 lat temu | 77201 pkt
Nieprawdą jest, że kwota 2,50 zł jest stałą opłatą za przelew na rachunek bankowy. Kwota ta obowiązuje jedynie, jeśli na rachunek wpłacamy 1000 złotych lub mniej. Każda kwota powyżej tysiąca złotych wiąże się z wyższymi opłatami. I tak przykładowo:
-za przelew 1001 zł zapłacimy już 5,01 złotych,
-za przelew 1500 zł zapłacimy 7,50 złotych,
-za przelew 3000 zł zapłacimy już 15 złotych.
Stawka ta wzrasta wraz ze wzrostem sumy jaką chcemy wpłacić na konto. Większych kwot jak widać nie opłaca się przesyłać przelewem na poczcie. Cennik dla zainteresowanych: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_rach_bank.php&boczek=menu/kraj.html
aneczka173
-1
aneczka173 | 6 lat temu | 100735 pkt
Przelew na poczcie kosztuje 2,50 zł. Kwotę tą należy uiścić za przelew pieniędzy na konto. Uważam, że w niektórych przypadkach kwota ta powinna być zniesiona, gdyż najczęściej płacimy ją za przelanie pieniędzy na pewną przesyłkę, za którą też musimy zapłacić. Niestety takie są warunki, dlatego bardziej opłaca się przelewać pieniądze w banku, lub przez internet, bo w większości placówek jest to całkowicie darmowe.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.