Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu i czy warto korzystać z drogiego ubezpieczenia AC?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

mirekg42
0
mirekg42 | 8 lat temu | 1427 pkt
Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC uzależnione jest od ubezpieczyciela i od miejsca zamieszkania, najdroższe są oczywiście w dużych miastach ze względu na to, iż często dochodzi do kolizji, wypadków w wyniku czego ubezpieczyciele ponoszą większe koszty.
Czy warto korzystać z ubezpieczenia AC?? Na to pytanie każdy może odpowiedzieć inaczej. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś kupił auto w salonie, parkował pod blokiem w dyżym mieście i nie płacił AC. Jeżeli posiadamy auto lubiane przez złodzieji wówczas warto płacić AC.
AC daje spokój i poczucie bezpieczeństwa właścicielowi pojazdu. Ale nie tylko chroni od kradzieży, zabezpiecza także kierowcę przed odpowiedzialnością finansową gdy sam spowoduje on wypadek bez udziału osób trzecich, np. zderzenie z sarną, gradobicie, w tej sytuacji koszty naprawy pojazdu pokrywa ubezpieczyciel, tak więc ubezpieczony może spać spokojnie. Kolejnym atutem AC jest darmowa pomoc drogowa dostępna 24 godziny na dobę i zapewnia holowanie pojazdu, tak więc można spokojnie i bezpiecznie podróżować z AC.
Natomiast jeżeli mieszkamy na wsi, mamy garaż, auto ma kilkadziesiąt lat wówczas można stwierdzić, iż nie warto płacić AC ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż nie skorzystamy z tego ubezpieczenia. AC to jest indywidualna sprawa każdego kierowcy.
gokos
0
gokos | 5 lat temu | 525 pkt
Co skutecznego polecicie?
0
Najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne znajdziesz w PKB - Polska kancelaria brokerska. – Pat86

– 5 lat temu

0
Zazwyczaj chodzi o ubezpieczenie od kradzieży, ale przed tą można się chronić wykupując skuteczne zabezpieczenia, typu DNA samochodu, immobilizer. – szarek

– 6 mies. temu

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.