Ile lat trzeba przeznaczyć na podstawową naukę języka japońskiego?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Kaszmirka
0
Kaszmirka | 8 lat temu | 50 pkt
To zależy od tego ile czasu dziennie będziemy poświęcać na naukę. Przeznaczając codzinnie chociażby 45 minut na naukę i powtarzanie słówek (nie biorąc po uwagę tutaj ćwiczenia pisma japońskiego) po 6 miesiacach myślę, że będziemy już w stanie porozmawiać z kimś na podstawowe tamaty np: Pogoda, będziemy potrafili przedstawić, opisać siebie: swoje zainteresowania, hobby itp., zapytać o drogę.
szabu
0
szabu | 8 lat temu | 6398 pkt
Wszystko zależy od motywacji, ilości czasu, jaki poświęcamy na naukę oraz zdolności językowych. Głównym problemem w nauce japońskiego jest opanowanie pisma, w szczególności skomplikowanych znaków kanji. Gramatyka jest natomiast bardzo prosta. Podstawową znajomość języka japońskiego zdobyłam po roku nauki ok. 3 godziny w tygodniu. Po półtora roku zdawałam certyfikat ze znajomości japońskiego na poziomie średniozaawansowanym, co umożliwia już porozumienie się w tym języku, oczywiście na niezbyt zaawansowanym poziomie:).
XkahaX
0
XkahaX | 8 lat temu | 4996 pkt
Nauka japońskiego jest skomplikowana z kilku powodów. Po pierwsze nauczyć się należy 3 alfabetów. Hiragany i katakany (po 46 liter) a także znaków kanji. Z tymi ostatnimi jest niestety dużo gorzej, bo by być uznanym człowiekiem piśmiennym należy ich opanować blisko 2 tysiące. Jednak wszystkie znaki kanji można podpisać hiraganą- robią tak japońskie dzieci. Na początku również trudno nauczyć się słówek. Początkowo brzmią wszystkie bardzo podobnie, dlatego ciągle się mylą, jednak w miarę nauki ten problem znika. Po 4-5 latach systematycznej nauki można ten język opanować wyśmienicie

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.