Ile należy jeść w ciąży? Czy należy "jeść za dwoje" jak utarło się w społeczeństwie?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Jedzenie "za dwoje" jest mitem - lekarze odradzają wmuszanie w siebie jedzenia "dla dobra dziecka", gdyż nie jest to zdrowe ani dla matki, ani dla dziecka. Kobieta ciężarna powinna jeść w ciąży tyle, na ile ma ochotę i to, na co ma ochotę (oczywiście w granicach rozsądku). Warto zwrócić uwagę na zbilansowaną i zdrową dietę - ciężarna kobieta nie powinna jeść rzeczy niezdrowych, powinna za to przyjmować suplementy zalecone jej przez lekarza. Warto również wspomnieć o tym, że duży wzrost wagi w ciąży wcale nie świadczy o zdrowiu matki i prawidłowym rozwoju dziecka.
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
Jedzenie 'za dwoje' powoduje jedynie to, że po porodzie rzeczywiście wygląda się jak... dwie osoby. Dziecku nic nie pomoże, że mamusia zje 4 kromale chleba. Potrzebne mu jest za to dużo witamin, białka, tłuszczu /m.in. do rozwoju mięśni/, a zarówno mamie, jak i dziecku - wapń + preparaty zalecone przez prowadzącego ciążę.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Nie ma jednoznacznej reguły, ile należy jeść w ciąży. Wiadomo, ma się wtedy dużo większy apetyt. Ale trzeba z rozwagą myśleć o tym co i jak się je. Odpowiada się już wtedy nie tylko za siebie, ale i za drugiego człowieczka.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.