Ile stron powinna mieć praca licencjacka?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Wszystko zależne jest od wewnętrznych ustaleń danej uczelni, która zazwyczaj wypuszcza informator dla studentów dotyczący wymogów pisania prac dyplomowych. Z reguły prace licencjackie liczą od 30 stron w górę, jednak niektórzy promotorzy nie przyjmują prac krótszych niż 50, a czasem i 80 stron. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z promotorem.
weriontu
0
weriontu | 3 lata temu | 223714 pkt
Nie ma co do tego jednoznacznych ustaleń, długości pracy licencjackiej nie regulują przepisy. Wszystko zależy od tego co wymaga uczelnia, promotor na pewno udziela informacji ile stron powinna mieć praca licencjacka na twojej uczelni. U mnie praca miała mieć minimum 30 stron, jednak właśnie wchodziły w życie przepisy określające długość pracy licencjackiej na 15-20 stron i nadające jej formę artykułu. Według mnie jeśli ktoś ma dobry temat i pomysł na jego realizację to liczba stron nie powinna stanowić żadnego problemu.
aneczka173
-1
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w wytycznych Twojej uczelni. Każda bowiem ma indywidualne ustalenia co do prac dyplomowych. Jednak z reguły praca taka powinna obejmować od 30 stron A4 wzwyż. Mimo to ilość ta wcale nie jest tak duża, tym bardziej, że większość zajmują cytaty i odniesienia do konkretnych dzieł literackich. Poza tym jeśli pisze się na temat znany i lubiany powinno pójść z górki.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.