Jak będąc kobietą "przeczytać myśli" faceta?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Czytanie w myślach nie jest umiejętnością, z którą się rodzimy - nabywamy możliwość odczytywania emocji innych w ramach dorastania i rozwijania umiejętności życia wśród ludzi. Istnieje szereg teorii na temat różnic pomiędzy mężczyznami i kobietami: ich mózgami, emocjonalnością, potrzebami, jednak dopiero doświadczenie pomaga uczyć się relacji z płcią przeciwną. Aby w pełni nauczyć się rozpoznawania emocji drugiej osoby należy również ją dobrze poznać - trudno czytać w myślach kogoś, kogo widujemy raz na miesiąc czy raz na tydzień i o kim mamy niewielkie pojęcie.
Na koniec chciałabym zwrócić uwagę na inną kwestię - czemu ma służyć potrzeba odczytywania myśli drugiej osoby? Jeśli ma służyć kontroli tej osoby to nie jest to zdrowe podejście do związku, jeśli zaś ma służyć poprawieniu wzajemnych relacji i pracy nad związkiem, to nie należy zapominać o rozmowie, która ma dobroczynny wpływ na wszelkie kontakty międzyludzkie i trudniej w jej przypadku o pomyłki, błędne wnioskowanie czy pomyłkę.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Rozpoznawanie emocji jest umiejętnością, której się uczymy. Zaczyna się ona głównie w wieku młodzieńczym, a doskonaleniu ulega w wieku późniejszy. Ogólnie "odczytywanie myśli" czy też emocji zależy od inteligencji emocjonalnej oraz od empatii. Empatia to umiejętność postawienie siebie na miejscu drugiej osoby. Panuje stereotyp, że mężczyźni są "prostsi w obsłudze" niż kobiety, jednak w niektórych przypadkach może być odwrotnie. Jeśli wiąże nas silniejsza więź uczuciowa z mężczyzną, warto po prostu zapytać, niż samodzielnie rozgryzać, czy miał na myśli A mówiąc B. Mężczyźni zazwyczaj udzielają konkretnych odpowiedzi. A odczytując te myśli czy emocje można zwrócić uwagę na mimikę oraz na postawę, jeśli np. zaciska pięści i marszczy brwi to najprawdopodobniej myśli coś w stylu - "Mam tego dość, jestem zdenerwowany", itd.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Myśle, że nigdy do końca nie możemy być pewni co do myśli, czy intencji drugiej osoby. Tylko ona sama wie o czym myśli. My możemy jedynie wysuwać pewne spostrzeżenia, mniej lub bardziej trafne. Odnoszą się one do zachowania mężczyzny, w tym przypadku, względem kobiety. Po jego gestach, stosunku do niej, słowach jakie ypowiada, czy tego jak się zachowuje możemy w pewnym stopniu wywnioskować co do niej czuje. Jeśli jest miły, szarmancki, prawi komplementy, traktuje daną kobietę w sposób szczególny, inaczej niż wszystkie inne, można przypuszczać, że coś do niej czuje. Jednak są przypadki mężczyzn, którzy w strachu przed zranieniem okazują kobiecie pozorną niechęć, tak na prawdę skrycie się w niej podkochując. Jak już powiedziałam, nie można nigdy do końca 'czytać' w czyichś myślach.
100
0
100 | 4 lata temu | 18580 pkt
kiedy kobieta myśli to ma własne myśli i zbędne są jej myśli innego człowieka.
Wiec przy braku własnych desperacko szuka czyichś.
Lub "czyta " kolorowe gazetki.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.