Jak być romantycznym mężczyzną?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Zuza
0
Zuza | 7 lat temu | 1555 pkt
Osobiście uważam, że bycie romantycznym wcale nie jest takie trudne. Jednak romantyzm wymaga sporej odwagi i zdeterminowania. Za romantyczne można uznać wyśpiewanie przez ukochanego serenady pod oknem - jednak grozi to awanturą sąsiadów czy nawet przyjazdem straży miejskiej. Na pewno romantyczne jest odbieganie od banału - nietypowe oświadczyny, randka czy chociażby zwykłe spotkanie. Ważne też są drobne gesty - np. kwiatek dany bez okazji. Mężczyzna romantyczny jest też mężczyzną 'retro' - pisze do swojej ukochanej listy, tworzy piosenki i robi inne rzeczy, o których zapomina się w dzisiejszych czasach. Myślę, że istnieje mylne przekonanie, że by być romantycznym trzeba mieć dużo pieniędzy - by na przykład zaprosić dziewczynę do drogiej restauracji. Zupełna nieprawda. Dużo bardziej romantyczna jest kolacja przyrządzona samodzielnie w domowych zaciszu i zjedzona przy blasku świec.
aneczka173
0
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
To na pozór łatwe pytanie wcale nie jest banalne. Jeśli chodzi o romantyczność u mężczyzn to trzeba uważać, żeby nie otrzeć sie o kicz. Na pewno panie bardzo lubią gdy mężczyzna na osobności jest czuły i delikatny, jednak na pewno większość z nas potrzebuje męskiego faceta, a nie ciepłej kluchy. Myslę, że komplementy, wsparcie w każdej sytuacji, delikatne romantyczne gesty, kolacje, itd. są jak najbardziej wskazane, jednak pamiętajmy aby nie przedobrzyc.
Lennykable
0
Lennykable | 7 lat temu | 61529 pkt
Ile ludzi, tyle odmian romantyzmu. Przede wszystkim należy pomyśleć o swojej wybrance, jaka jest, co lubi, a potem zaaranżować romantyczną sytuację. Może to być spacer o zmierzchu, włączenie odpowiedniej muzyki (tutaj duże pole do popisu, w każdym z rodzajów muzyki jest coś romantycznego), zabawa ze światłocieniem. Przede wszystkim jednak romantyzm to zachowanie. Nawet piękna kolacja w restauracji nie będzie romantyczna, jeśli słowa nie będą odpowiednie. Wg mnie romantyczność to skupienie się na uczuciach i pięknie. Myślę, że kierując się tym, warto skupić się na własnym wyczuciu.
kasiek456
0
kasiek456 | 5 lat temu | 15622 pkt
Za najbardziej romantyczną sytuacje uważam kolację we dwoje na balkonie. Musi być ona poprzedzona pewnymi przygotowywaniami. Zaangażowanie skrzypka grającego na dachu serenadę miłosną. Płatki róż wysypane na podłodze prowadzące do stolika.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.