Jak długo leczą się rany po przekuciu uszu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

aneczka173
1
aneczka173 | 7 lat temu | 100735 pkt
Wszystko zależy od nas i naszej skóry. U niktórych proces ten przebiega bardzo szybko, niezauważalnie. U innych natomiast pojawia się ropienie i ból. W pierwszym przypadku należy przemywać uszy co dzień przez pierwszy tydzień, potem już coraz rzadziej. Natomiast w drugim przypadku powinniśmy używać wodu utlenionej nawet częściej. Należy wówczas pamiętać o noszeniu tylko naturalnie srebrnych, lub złotych kolczyków. Metalowa biżuteria może wywołać dodatkową reakcję alergiczną. Średnio jednak gojenie ucha po przekuciu trwa ok.2-3 tygodni.
Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od miejsca przekłucia - czy jest ono w miękkim płatku ucha, czy może wyżej, w chrząstce. W drugim przypadku rana będzie goiła się dłużej. Drugą kwestią jest rodzaj kolczyka - stal chirurgiczna oraz metale szlachetne sprzyjają procesowi gojenia, zaś inne metale i tworzywa mogą go spowalniać. Zaleca się również pielęgnowanie uszu odpowiednimi środkami: wodą utlenioną, wodą z mydłem, spryskiwanie sprayem do ran po piercingu, smarowanie maścią z antybiotykiem (np. Tribiotic) co przyspiesza proces gojenia. Gojenie jest również zależne od pory roku - w zimie rana wystawiona na mróz będzie goiła się dłużej, podobnie w lecie podczas upałów. Szybkość gojenia jest również zależna od stanu zdrowia osoby - jeśli ktoś jest chory lub posiada zranienia czy infekcje, wówczas uszy będą goić się dłużej. Można przyjąć orientacyjnie, że prawidłowo pielęgnowane przekłucie płatków uszu kolczykami z metalu szlachetnego lub stali chirurgicznej będzie goiło się minimum około tygodnia do kilku tygodni.
norcia
0
norcia | 7 lat temu | 5595 pkt
Przekłucie uszu dla nas jest oczekiwaniem na moment, w którym będzie można poszaleć, dobierając sobie kolczyki wedle upodobań. Dla organizmu jest to zawsze szok - straszna rana. Trzeba ją należycie pielęgnować, nie używając przy tym zbyt wysuszających środków odkażających takich jak spirytus - w razie infekcji, pod zaschniętym strupkiem może się rozwinąć nawet gangrena. Najlepsza jest woda utleniona, i to w dużych ilościach; ja przez miesiąc, bo tyle trwa gojenie,zużyłam całą buteleczkę o pojemności 100 g! Krytyczne są pierwsze dni, pojawia się nawet miejscowa gorączka. Rodzaj kolczyków po przekłuciu też nie jest obojętny: muszą to być takie specjalne, z metalu szlachetnego, malutkie i mocno zatrzaskujące się, ponieważ zdejmie sie je dopiero po 4 tygodniach!
Akka
-1
Akka | 8 lat temu | 112 pkt
Rany po przekłuciu uszu goją się przeważnie ok. 4 tygodnie. Czas ten może się przedłużyć jeżeli nie dbamy odpowiednio o przebite miejsce, lub robimy kolczyki w czasie osłabienia organizmu przez chorobę. Przekłute miejsce należy przemywać regularnie, jednak nie powinno się używać do tego celu ani wody utlenionej ani spirytusu, bo przedłużają one czas gojenia. W początkowej fazie gojenia najbardziej polecane kolczyki, to te wykonane z tytanu, stali chirurgicznej lub bioplastu. Ważne jest też aby w pierwszych dniach nie nadużywać alkoholu.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.