Jak długo można przechowywać mocz do badania?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

willy89
0
willy89 | 7 lat temu | 1294 pkt
Oddając mocz do badania powinno się pamiętać, że tak powiem o jego 'świeżości'. Po pierwsze mocz oddajemy z samego rana. Wtedy organizm po nocy jest wypoczęty i miał czas na porządne przefiltrowanie ustrojów. Po drugie należy obmyć genitalia, aby w moczu nie było jakiś zanieczyszczeń itd. No i próbkę zanosimy do laboratorium w szczelnym kubeczku, który można kupić w każdej aptece za grosze.
Goszka
0
Goszka | 7 lat temu | 4233 pkt
Wszystkie wskazówki willy'ego89 są poprawne, ale ważne jest też, żeby mocz pobrać ze środkowego strumienia moczu. Próbka powinna znaleźć się w laboratorium w ciągu godziny. Czasem jednak zdarza się, że jest to niemożliwe. W tych wyjątkowych sytuacjach można przez 24 godziny przechowywać mocz w temperaturze 4 stopni, jednak należy tego unikać, gdyż może to wpłynąć na wyniki badań.
weriontu
0
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Mocz powinien zostać oddany w jak najkrótszym czasie od badania. Im dłużej mocz będzie przechowywany, tym większe prawdopodobieństwo zafałszowanego wyniku badań. Największe znaczenie ma to wtedy, gdy mocz jest przeznaczony do wykonania posiewu. W oddanym moczu, który zostaje zamknięty w kubeczku bakterie rozmnażają się wręcz błyskawicznie. Jeżeli mocz przechowywany jest w temperaturze pokojowej, w laboratorium powinien znaleźć się w dwie godziny po pobraniu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dowieźć próbki szybciej, powinna ona zostać umieszczona w lodówce.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.