Jak dobrze zaplanować urlop nad morzem? Co należy ze sobą wziąć, a co jest zbędne?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

1 odpowiedź obeznanych

punix
0
punix | 8 lat temu | 1076 pkt
To zależy nad jakie morze się wybieramy. W przypadku wyjazdu na polskie wybrzeże należy się przygotować na różne warunki pogodowe. Często mimo pięknej aury w całym kraju nad Bałtykiem wiszą ciężkie deszczowe chmury, a temperatura niewiele ma wspólnego z upałem. Charakterystycznym zjawiskiem jest chłodny morski wiatr. Dlatego na pewno warto zaopatrzyć się w ciepłą bluzę, kurtkę przeciwdeszczową/parasol, a także zorganizować sobie plan "B" w razie pogody niesprzyjającej wypoczynkowi na plaży - czyli np. zaplanować zwiedzanie okolicznych miejscowości.
Oczywiście nie należy się nastawiać na wyłącznie pesymistyczną wizję urlopu. Dlatego też pamiętać należy koniecznie o kremach z filtrami UV, stroju kąpielowym, nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych, czy interesującej książce, którą można przeczytać w trakcie zażywania kąpieli słonecznych.
Trudno powiedzieć co jest zbędne podczas urlopu nad morzem (poza sprzętem do wspinaczki górskiej). Pamiętajmy także, że czegokolwiek zapomnimy zabrać z domu, możemy to w dzisiejszych czasach kupić na miejscu, więc nie należy panikować przy pakowaniu.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.