Jak domowym sposobem skutecznie pozbyć się łupieżu?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

bez_jagod
0
bez_jagod | 8 lat temu | 310 pkt
Jest kilka domowych sposobów, które mogą pomóc na łupież. Jednym z nich jest robienie sobie maseczki z oliwy z oliwek + żółtko + krople z cytryny. Jeśli Ci to nie pomoże to spróbuj płukać włosy już po umyciu herbatą pokrzywową (taką ziołową z apteki). Możesz też próbować płukać włosy przegotowaną wodą z octem. Jeśli jednak domowe sposoby Ci nie pomogą konieczna jest wizyta u dermatologa.
XkahaX
0
XkahaX | 8 lat temu | 4996 pkt
Łupież jest spowodowany przesuszeniem skóry głowy, która jest tak sucha, że aż się łuszczy. Jednak ja znam wspaniały sposób na szybkie jej nawilżenie, a co za tym idzie na pozbycie się łupieżu. Wspaniale działają maseczki z oliwy z oliwek. Odrobinkę ją podgrzewamy, tak, by była lekko ciepła i wmasowujemy w skórę głowy. Po 20 minutach czeszemy się szczotką z naturalnym włosiem- wyczesujemy łupież. Po tym myjemy włosy dobrym szamponem. Po jakimś czasie możemy powtarzać zabiegi aż do skutku.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Na łupież bardzo pomaga płukanie włosów po ich umyciu naparem z pokrzywy lub rumianku. Liście trzeba zaparzać około 10 minut, po czym zostawić do schłodzenia i użyć zamiast wody do płukania włosów po umyciu. Poza tym wzmacnia włosy i pomaga w walce z łupieżem żółtko jaja kurzego. Kilka żółtek wcieramy we włosy i pozostawiamy na około godzinę. Zrobi się skorupa i nie fajnie to wygląda, ale po spłukaniu i kilku takich zabiegach widać wyraźną poprawę w kondycji włosów i skóry głowy.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.