Jak dopasować podkład do cery?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

alexia150
1
alexia150 | 8 lat temu | 359 pkt
Aby dopasować odpowiedni dla siebie kolor podkładu można również skorzystać z "siatki", która znajduje się na stronie: http://www.temptalia.com/foundation-matrix najpierw określamy odcień naszej cery: zimny bądź ciepły, następnie zaznaczamy jaki podkład nas interesuje. Zostajemy przekierowani do siatki, gdzie gdy znamy odpowiedni kolor podkładu jednej marki możemy znaleźć jego odpowiednik innej marki :)) np. gdy używam podkładu Revlon Colorstay 150 Buff to jego odpowiednik z Estee Lauder Double Wear to odcień Bone :))
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Jest dostępne wiele rodzajów podkładów. Sprawdź jaką masz cerę - są pokłady ograniczające błyszczenie, matujące, też dla skóry trądzikowej, osobne dla wrażliwej. Odcień sprawdza się albo na skórze linii żuchwy. Niewielką ilość podkładu wciera się i przy świetle dziennym sprawdza różnicę z resztą skóry. Jeśli jej nie ma - odcień pasuje. Można też sprawdzić na podstawie kciuka (od wewnętrznej części dłoni), jednak pewniejsze jest dopasowanie na podstawie kolorytu cery. Czasem w drogeriach można skorzystać z pomocy wizażystek, które pomagają w dobraniu koloru.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Jeżeli nie znamy się za dobrze na różnych "trikach" makijażowych, warto udać się do kosmetyczki. Porady może także udzielić pani w sklepie w drogerii. Obecnie na rynku jest tak duży wybór, że znalezienie coś dla siebie jest nie lada wyzwaniem... Ważne, by wziąć pod uwagę, czy jest się alergikiem. Ważne, by był to dobry podkład. Musimy wziąć też pod uwagę cenę.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.