Jak działają i na czym polegają afrodyzjaki? Czy są skuteczne?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

jowiszek87
0
jowiszek87 | 8 lat temu | 1543 pkt
Afrodyzjaki są to produkty, napoje, składniki pokarmów które powodują zwiększenie popędu płciowego. Wiara w moc afrodyzjaków sięga setki lat wstecz. Były to przedmioty magiczne, które ułatwiały zdobycie ukochanego / ukochanej. Z mitów i legend znany jest np lubczyk. Dziś za afrodyzjaki ze względu na ich charakterystyczny skład uważa się np truskawki, czekoladę, szampan. Do medycznych afrodyzjaków zalicza się viagrę.
jadzka21
0
jadzka21 | 8 lat temu | 1840 pkt
Afrodyzjaki to naturalne, ziołowe, znane od wieków środki wzmacniające libido u kobiet oraz potencję o u mężczyzn. Naturalne afrodyzjaki, zawierają substancje powodujące lekkie przekrwienie narządów miednicy i narządów płciowych. Takie działanie mają: kardamon, imbir, kurkuma, gałka muszkatołowa, gorczyca, jałowiec.Natomiast efekt erotyzujący w wyniku pobudzenia ośrodków przywspółczulnych układu nerwowego w rdzeniu przedłużonym wywołują: damiana, pochrzyn, maka, kolcorośl, żeń-szeń, winorośl, yohimba.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Za kolebkę miłości uważa się Daleki Wschód, skąd pochodzi słynna nalewka z korzenia rzeń-szenia uważana za rozpalającą zmysły - najpopularniejszy w dawnyc czasach afrodyzjak. Dawniejsze potrawy uważane za afrodyzjaki, dziś zaskakują, były to np. w Chinach - róg nosorożca, w Indiach - konopie, w Hongkongu czy Tajwanie - zupy z wkładką z tygrysiego penisa... W polsce opinią afrodyzjaków cieszyły się lubczyk, rozmaryn, ruta, szyszki chmielu, jałowiec oraz jaja przepiórcze.

Dziś jeśli chodzi o ralocjonalnie wytłumaczone działania potraw na zmysły oraz sprawność seksualną, menu przygotowane dla wybranka powinno obfitować zwłaszcza w selen i cynk. Selen w znacznych ilościach gromadzony jest w męskich gruczołach płciowych i gwarantuje, ze sprawnie funkcjonują. Cynk zaś bierze udział w powstawaniu testosteronu, regulujacego m.in popęd płciowy. Najbogatszym źródłem cynku i selenu są owoce morza, ale oba pierwiastki znajdują się też w orzechach, pomidorach, czosnku, natce pietruszki, dynii, truskawkach czy brokułach. Nieoceniony jest też mangan, który ma wpływa na poprawę nastroju i wzmacnia na popęd płciowy. Znajdziemy go w ananasach, orzechach i warzywach liściastych. Warto też zadbać o to, by w miłosnych potrawach przygotowywanych z myślą o panach było sporo białka, zwłaszcza argininy, która stanowi główny składnik płynu nasiennego, zwiększa zatem napływ krwi do penisa i przedłuża erekcję. Białko to dostarczą m.in. wykwintne potrawy z dziczyzny. Rozkosz nie tylko dla podniebienia może dać czekolada, zawarte bowiem w ziarnie kakaowca alkaloidy pobudzają tę część centralnego układu nerwowego, która wpływa na nastrój i potencję. I na koniec jeszcze szczypta pikanterii - dania warto przyprawić m.in gałką muszkatołową, imbirem, gorczycą, pieprzem, ostrą papryką czy kurkumą, ponieważ zawierają one substancje delikatnie drażniące, które nasilają ukrwienie w obrębie narządów płciowych i sprawiają, że strefy erogenne stają się bardziej wrażliwe na dotyk.
A czy działają? Najlepiej przekonać się samemu:)

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.