Jak idealnie wyprostować włosy?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

7 odpowiedzi obeznanych

debacchatio
0
debacchatio | 8 lat temu | 167 pkt
Włosy powinny być umyte codziennym szamponem i odżywką. Do prostowania włosów nie polecam żadnych preparatów dodatkowych typu: spray, odżywka prostująca, szampon wygładzający. Dają mierne skutki i są też drogie. Warto jednak zainwestować pieniądze w prostownicę z płytkami ceramicznymi, nagrzewającą się do co najmniej 200 stopni Celsjusza, nie musimy przepłacać za firmę, ponieważ te mniej znane są równie dobre. Wysuszone włosy przeczesujemy grzebieniem rozdzielając pasma włosów. Każde pasmo od nasady prostujemy ku dołowi przez około 2-3 sekund. Powtarzamy czynność, aż do uzyskania oczekiwanego skutku.
bez_jagod
0
bez_jagod | 8 lat temu | 310 pkt
Oczywiście włosy muszą być suche i czyste. Nie można prostować wilgotnych włosów bo w ten sposób można je bardzo łatwo zniszczyć! Ja osobiście polecam jedwab w sprayu do prostowania, który ochrania i ładnie nabłyszcza włosy. Potem należy brać poszczególne pasma włosów i przejeżdżać po nich powoli prostownicą. Z tyłu pomocne może okazać się lustro, albo bliska osoba, która sprawdzi czy wszystko zostało starannie wyprostowane.
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Trzeba mieć dobrą prostownicę.
Włosy muszą być całkowicie suche.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy uda nam się je całe wyprostować, zwłaszcza z tyłu, można poprosić drugą osobę o pomoc.
Pamiętać trzeba by prostować włosy małymi pasmami, a nie wszystkie naraz.
Warto też używać kosmetyków do prostowania włosów, by efekt dłużej się utrzymał.
Jeżeli nam to nie wychodzi, warto udać się do fryzjera.
varmiann
0
varmiann | 8 lat temu | 1659 pkt
Ja nigdy sama nie wyprostuje sobie włosów tak ja to robi mój fryzjer. Jak z przodu sobie jeszcze jakoś radzę tak z tyłem jest znacznie gorzej. Ostatnio czytałam, że całkiem niezła jest keratynowa metoda, która pozwala na dłuższy okres w miarę bezpeicznie wyprostować włosy - http://www.warszawa.berendowicz-kublin.pl/show.php?id=30&lang=pl&m=1 ponoć włosy wyglądają bardzo ładnie.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Najlepiej mam wyprostowane włosy, gdy najpierw nałożę piankę. Polecam stosowanie również kosmetyków, które ułatwiają prostowanie włosów i chronią je przed wysoką temperaturą. Najlepiej suszyć włosy na grubej szczotce. Wtedy się wyciągają i prostują. Następnie można podzielić włosy na pasma i rozgrzaną wcześniej prostownicą powoli po nich przejeżdżać. Na koniec utrwalić fryzurę lakierem.
lady-margot
0
lady-margot | 7 lat temu | 77201 pkt
Jeżeli nie mamy naturalnie prostych włosów, może być to trudne pomimo ich prostowania, jeżeli występują nieodpowiednie warunki pogodowe (np. gdy jest wilgotno). Jeśli komuś zależy na idealnie prostych włosach warto kupić kosmetyki, które wygładzają pasma. W sklepach znajdziemy ich pełno, szampony czy odżywki prostujące dają efekt a wcale nie są zbytnio drogie. Trzeba też - co jest oczywiste - zainwestować w naprawdę porządną prostownicę z ceramicznymi płytkami. Po wyprostowaniu można pasma spryskać lakierem do włosów dla utrwalenia wymarzonej fryzury. Warto też wybrać się do swojej fryzjerki i wypytać o porady co do pielęgnacji i używanych kosmetyków.
weriontu
0
weriontu | 6 lat temu | 223714 pkt
Idealnie proste włosy można uzyskać poprzez umiejętne użycie prostownicy. Musi być to jednak dobra prostownica z termoregulacji i wyłącznie ceramicznymi płytkami. Przed prostowaniem na włosy należy zaaplikować preparat przeznaczony do prostowania włosów. Chroni on strukturę włosa oraz zwiększa efekty użycia prostownicy. Włosy podpinamy i wydzielamy cienkie pasma od strony karku, posuwając się stopniowo w górę. Dzięki temu każde pasmo będzie dokładnie wyprostowane.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.