Jak należy ubierać się do pracy?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Wszystko zależy od tego, na jakim stanowisku pracujemy oraz w jakiej firmie. W wielu przypadkach konieczny jest ubiór roboczy, który noszą m.in. lekarze, pielęgniarki, pracownicy fizyczni, chemicy. Pracownicy służb mundurowych oraz wojskowi są zobligowani do noszenia mundurów. Jednak jeśli jesteśmy zatrudnieni w "zwykłej" firmie, ubiór jest zależny od stanowiska oraz od tego, czy w firmie obowiązuje tzw. dress code, czyli regulamin ubioru. Jeśli ubiór do pracy reguluje wyłącznie stanowisko, wtedy w dużym stopniu możemy sami decydować o tym, co na siebie nałożymy. Jeśli pracujemy z klientem, wówczas lepszym wyborem będzie ubiór bardziej oficjalny, jednak jeśli większość czasu spędzamy przy biurku lub przy urządzeniach nie wymagających odzieży ochronnej, możemy pozwolić sobie na większą dowolność. W przypadku, gdy w firmie obowiązuje dress code, zwykle nie można do pracy założyć jeansów, bluzki z dużym dekoltem czy bardzo krótkiej spódnicy, odkrytych butów czy zrezygnować z rajstop lub pończoch - nawet w lecie.

Jeśli pracujemy w firmie, w której nie obowiązuje dress code ani też stanowisko nie zobowiązuje nas do noszenia się "oficjalnie", nie znaczy to, że do pracy można (i wypada) nosić to samo, w czym chodzimy po domu lub wychodzimy na imprezę. Schludny, stonowany ubiór świadczy o pracowniku i jego stosunku do pracy, a wyzywający lub niechlujny styl, któremu hołdujemy w pracy może zaważyć na naszej opinii i zamknąć nam drogę do awansu czy podwyżki.
uluska86
0
uluska86 | 8 lat temu | 699 pkt
Do pracy należy ubierać się stosownie do zajmowanego przez siebie stanowiska i do przyjętych zasad panujących w firmie. Niektóre firmy mają z góry narzucony strój do pracy, który zazwyczaj zapewnia pracodawca. W innych miejscach panuje odgórna zasada, że wszyscy noszą do pracy niebieskie koszule. Jednak zawsze należy pamiętać, że do pracy należy przychodzić w czystym, wyprasowanym ubraniu. Kobiety powinnnym pamiętać, że mini jest na inne wyjście do pracy w biurze czy sklepie.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.