Jak nauczyć i przygotować się do pierwszego pocałunku?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
1
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Całowanie się nie jest czynnością, której można się nauczyć. Istnieje wiele technik i sposobów całowania - Kamasutra wymienia ich około 30. Jest to czynność z założenia niezwykle intymna, choć współcześnie traci na intymności. Pierwszy pocałunek może być niezapomnianym przeżyciem, dlatego warto na pewno zastanowić się, z kim nas to przeżycie połączy. Planowanie nie ma tu racji bytu - spontaniczność jest w takich sytuacjach jak najbardziej wskazana. W ramach przygotowań warto jednak zadbać o higienę jamy ustnej, która może zniechęcić do całowania nawet najbardziej zakochaną osobę. Dbanie o świeży oddech, czyste zęby, brak zranień i zakażeń jamy ustnej jest jak najbardziej wskazane. Warto przy pierwszym pocałunku zachować dużą dozę delikatności i wyczucia - nie wymuszać na partnerze/partnerce pocałunku głębokiego (francuskiego), zacząć od delikatnego muskania ustami ust partnera/partnerki i postępować dalej w miarę rozwoju sytuacji. Trudno opisać modelowy pocałunek, bo jak już wspomniałam jest wiele technik, a różne osoby mają swoje ulubione techniki pocałunków. Ważny jest kompromis, delikatne wybadanie potrzeb partnera/partnerki w tej kwestii i nie wymuszanie niczego na drugiej osobie.
Amelka795
0
Amelka795 | 8 lat temu | 630 pkt
Pierwszy pocałunek z początku może się wydawać straszny, ale bez obaw! Całowanie się jest takim zachowaniem, które każdy ma w swojej krwi. Przede wszystkim pocałunek powinien być z osobą, którą się naprawdę lubi i jest się nią zauroczony. Inaczej to nie ma sensu. Ważne by się nie stresować i mieć dobrze rozgrzane usta;)
joannaUP
0
joannaUP | 8 lat temu | 285 pkt
Całowanie to sposób na kontakt z drugą osobą to coś co wychodzi samo z siebie nie ma na to najlepszych technik ! Nie można sie tego nauczyć to albo mamy we krwi albo nie :) Niektórzy twierdzą że pocałunek i sex oralny to najbardziej intymne stosunki między ludzkie :) I ja z tym całkowice się zgadzam :) Wystarczy świeży oddech, odrobina błyszczyku, miła atmosfera i odpowiednia osoba a wszystko się uda !
onka89
0
onka89 | 8 lat temu | 3391 pkt
Całowania nie da się nauczyć. Ważna jest tu spontaniczność. Nie ma co się denerwować ani planować, bo z takich planów zazwyczaj niewiele wychodzi. Wystarczy odpowiedni czas, miejsce, gdzie nikt wam nie będzie przeszkadzał, i oczywiście osoba, z którą chcesz się całować ;-).
alienka88
0
alienka88 | 8 lat temu | 110 pkt
Całowania nie można się wcześniej nauczyć ani przygotować. Najlepiej gdy jest to "chwila". Pocałunek nie powinien być zaplanowany, ale spontaniczny, kiedy to osoby kierują się uczuciem w danej chwili, wtedy nie myśli się czy sie uda, czy rzeczywiście umiem. Przyłożenie ust do ust a później jakoś idzie,kwestia dostosowania się, upodobań.
Kaparek
0
Kaparek | 8 lat temu | 85 pkt
Pocałunek to jak unoszenie się płatka na czekoladowej pianie z odrobiną nutki cynamonu. Jest pyszny i sprawia, że unosi się jego aromat wokoło kochanków. Klasyczny francuski pocałunek, tzw. z języczkiem to nic innego jak dotyk dwóch języczków w namiętnym objęciu ciepłych ust. Nie jest to żadną sztuką i w cale nie trzeba się tego uczyć, wystarczy, że osoba którą chce się pocałować wzbudza nasze pożądanie. Po zbliżeniu ust do siebie i lekkim ich rozwarciu , muskanie języka o język stanie się przyjemności i morzem podniecenia, że każda elementarna wiedza o pocałunkach pójdzie w niepamięć.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.