Jak obniżyć długotrwale ciśnienie?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

Syringe
1
Syringe | 8 lat temu | 317 pkt
W przypadku podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem. Może to być lekarz rodzinny, bądź specjalista kardiolog. Lekarz zleci odpowiednie leki na obniżenie ciśnienia, które należy stosować regularnie, by uzyskać stały efekt.
Leczenie farmakologiczne nie jest jedynym sposobem leczenia nadciśnienia, jednak przy umiarkowanym i wysokim nadciśnieniu jest konieczne.
Istnieją niefarmakologiczne sposoby obniżania ciśnienia tętniczego krwi. Przede wszystkim należy zrezygnować z palenia papierosów, z częstym piciem alkoholu, jeść lekkostrawne potrawy i ograniczyć spożycie soli. Dużą wagę odgrywa sport - nie musi być on ekstremalny. Należy jednak regularnie ćwiczyć - już ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem 130/minutę pomaga zmniejszyć problemy z nadciśnieniem. Zalecane są spacery, rekreacyjna jazda na rowerze, joga.
dwa-lby-konia
0
dwa-lby-konia | 7 lat temu | 59 pkt
Uwaga! Kawa podwyższa ciśnienie u większości pacjentów tylko raz dziennie. Nie jest więc kluczową używką. Inaczej jest z papierosami (ok 7-10mmHg z każdym papierosem), z alkohol (bardzo indywidualna sprawa).

Kolejna uwaga! Czytelniku! Jeśli podejrzewasz u siebie nadciśnienie tętniczne - poproś internistę o badanie holterem RR.

W przypadku przekroczenia średniej wartości dobowej 125/85 powinieneś skonsultować się z lekrarzem w sprawie chronicznego przyjmowania leków obniżających ciśnienie.

Jeśli lekarz takie zaleci - nie powinieneś przerywać terapii (lub jeśli to konieczne, zmienić leki na inne, zalecone przez lekarza).

Nadciśnienie tętnicze to cichy zabójca - poniżej 160mmHg rzadko występują objawy. Serce jednak ulega niekorzystnym przemianom i nawet, gdy odstawisz leki po 5 latach - zmiany będą postępowały.

Tak więc jest to choroba wymagająca przyjmowania leków do końca życia.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.