Jak pielęgnować włosy wyłącznie domowymi sposobami?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Rahja
0
Rahja | 8 lat temu | 407 pkt
Aby włosy były mocne i zdrowe należy dbać o nie zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Pamiętaj o niezbędnych witaminach w produktach, które spożywasz. Mocnym budulcem włosa jest witamina b5 zawarta w orzechach i nasionach słonecznika. Częste mycie może przesuszać włosy, więc optymalnie powinno się myc je co 2 dni. Możesz też stosować maseczki i odżywki zrobione z domowych produktów. Np. z białek jajka, piwa, czy rumianku. Ważny jest również masaż skóry głowy, dlatego gdy masz wolną chwilę wykonuj okrężne ruchy opuszkami palców. Włosy po umyciu spłukuj letnią wodą. Gorąca woda powoduje szybkie przetłuszczanie się włosów. Nie torturuj włosów suszarką, prostownicą, lokówką czy spinkami, gumkami.
mysiogon
0
mysiogon | 8 lat temu | 790 pkt
Przede wszystkim pięknym włosom potrzebne minerały i witaminy. Zacznij więc od zróżnicowanej i bogatej w substancje odżywcze diety. Warto tez kupić w aptece tabletki ze skrzypem polnym, już po miesiącu widać wspaniałe efekty. Do mycia najlepiej używać mieszanek ziołowych. Zioła dosyć tanio można kupić w małych sklepikach zielarskich. Świetną płukankę można skomponować z rumianku z dodatkiem czarnego bzu. Na około 3 łyżki rumianku sypiemy 1 łyżkę bzu, zaparzamy pod przykryciem, następnie przelewamy do butelki i płuczemy nią włosy. Można też zioła zaparzyć w misce i trzymać głowę przez kilka minut w misce, a potem wysuszyć bez spłukiwania. Dobre efekty daje też płukanka piwna. Niestety pozostawia czasem nieprzyjemny zapach, dlatego osobiście preferuje tę ziołową.
lady-margot
0
lady-margot | 8 lat temu | 77201 pkt
Do pielęgnacji włosów można użyć produkty, które większość z nas znajdzie w kuchni.
2 łyżki oliwy i 1 żółtko trzeba to podgrzać i wmasować we włosy, owinąć np. folią i po 20 minutach spłukać i umyć włosy szamponem. Maseczka stosowana 1 raz w tygodniu zapobiega łamliwości włosów.
Aby powstrzymać łamanie się włosów, świetna będzie też mleczna płukanka. Na umyte włosy trzeba nałożyć kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po 15 minutach spłukujemy dokładnie letnią wodą.
Gdy włosy się przetłuszczają pomoże maseczka z połowy szklanki mleka i rozgniecionej kostki drożdży . Taką maseczkę nakładamy raz w tygodniu na pół godziny, po czym myjemy włosy szamponem.
Można też nacierać skórę głowy sokiem z cytryny. Ten zabieg trzeba powtarzać raz na tydzień po umyciu włosów i ważne aby nie spłukiwać po tym głowy!
Dla nabłyszczenia włosów sparz wrzątkiem skórki z dwóch pomarańczy i gotuj je 5 min w 2 litrach wody. Ostudzonym naparem płuczemy umyte włosy.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.