Jak podłączyć antenę do telewizora?

anonim
zapytał 6 lat temu

oceń

1 odpowiedź obeznanych

daniel1982
0
daniel1982 | 6 lat temu | 2322 pkt
Należy kupić kabel i wtyczkę antenową albo samemu zrobić. Kabel jest tak skonstruowany, że w samym środku ma jednolity drut. Wokół tego drucika jest plastikowe tworzywo, które pełni rolę izolacji. Dalej po obwodzie tego plastiku biegnie warstwa drutów miedzianych. A wszystko to pokrywa gumowa izolacja. Wtyczka ma ok. 2cm. obręczy metalowej a w środku metalowy bolec.Należy spojrzeć na wejście antenowe(podobne do wtyczki); jeśli jest wewnątrz metalowej obręczy bolec z dziurką w środku potrzebujemy wtyczkę z bolcem zamkniętym jeśli w innym wypadku odwrotnie.

Podłączanie do telewizora:
1.Ściągamy około 3 cm izolacji zarówno powierzchniowej jak i plastik (należy uważać żeby nie odciąć przy tym środkowego drucika).
2.Rozkręcamy wtyczkę i bierzemy tylnią jej część a następnie nawlekamy ją od przeciwnej strony do gwintu.
3.Bierzemy przednią część wtyczki dla wygody zdejmujemy z metalowej części plastikowy element(gwint).
4.Następnie środkowy drucik wychodzący z kabla antenowego umieszczamy w środku konstrukcji wtyczki tak aby nie miał kontaktu z metalową obejmą (trzeba docisnąć, jeśli jest za duży to przyciąć).
5.Dalej oplatamy zewnętrzne druciki z kabla na zewnętrzną metalową obejmę wtyczki.
6.Następnie bierzemy plastikowy element wtyczki, który wcześniej odłożyliśmy i nakładamy gwintem do tyłu.Staramy się żeby najlepiej wszystkie zewnętrzne druciki kabla znalazły się pod plastikiem.
7.Przesuwamy nawleczoną wcześniej część wtyczki i skręcamy gwinty.
8.Wtyczkę wkładamy do wejścia antenowego w telewizorze.
9.Jeśli chodzi o drugą część kabla to należy ją również rozgałęzić i przytwierdzić każdą część do jednego skrzydła pamiętając żeby w żadnym punkcie się nie stykały. Warto użyć taśmy izolacyjnej. W antenach pokojowych na ogół jest centralne wejście. Żeby zamontować kabel trzeba rozkręcić konstrukcję i w środku przytwierdzić do odpowiednich rozgałęzień.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.