Jak pofarbować ciemne włosy na blond?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

Ligeia
0
Ligeia | 8 lat temu | 2864 pkt
Na pewno nie warto przeprowadzać tego typu zabiegu w domu, na własną rękę, licząc na to, że efekt końcowy będzie taki, jak na pudełku. W najlepszym wypadku efektu nie będzie w ogóle, w najgorszym - kolor może okazać się zupełnie nieprzewidziany. Farbowanie ciemnych włosów na jasny kolor powinno się przeprowadzić w salonie fryzjerskim, gdzie profesjonalista zastosuje dobre, sprawdzone kosmetyki, a efekt będzie taki, jak powinien być.
nanabana
0
nanabana | 8 lat temu | 279 pkt
Ciemne włosy należy poddać utlenianiu, czyli pozbawieniu ich naturalnego barwinka ( pigmentu) na drodze reakcji chemicznej z mieszanką nadtlenku wodoru. Są naturalne sposoby na rozjaśnieniu już jasnych włosów, ale na ciemne niestety nie działają. Warto dodać, że utlenianie bardzo osłabia i niszczy włosy, dlatego należy się zastanowić 2 razy zanim się to zrobi. Zalecam wizytę u fryzjera, który wykona ten zabieg profesjonalnie i z jak najmniejszą szkodą dla naszych włosów.
Akka
0
Akka | 8 lat temu | 112 pkt
Zabieg rozjaśniania powinna wykonać fryzjerka. Rozjaśnianie domowymi sposobami może spowodować kruszenie się włosów na końcach, spowodowane dużym osłabieniem włosa. Natomiast po zabiegu warto poddać włosy profesjonalnym zabiegom pielęgnacyjnym w salonie fryzjerskim. Ważne też aby dbać na co dzień o włosy: przynajmniej raz w tygodniu robić maseczkę, oraz po każdym myciu stosować odżywkę.
apanqq5
0
apanqq5 | 6 lat temu | 5297 pkt
tylko i wyłącznie DEKOLORYZACJA (rozjaśnienie).Zależy również z jakiego konkretnie koloru chcemy przejść i na jaki odcień. Wszystko jest zależne od tego. Jeżeli chcemy przypuszczalnie z włosów czarnym zrobić blond to koniecznie trzeba wybrać się do salonu, rozjaśnienie w domu może mieć katastrofalne skutki... ( można spalić włosy) w Zakładach fryzjerskich można otrzymać fachową poradę i dokładną wiedzę jakie będą efekty. należy również pamiętać że nie zawsze da się włos rozjaśnić ponieważ są w złym stanie..wtedy preferowałabym odczekać i zaprzestać farbowania, a z czasem gry pojawią się odrosty stopniowo je ścinać a do momentu kiedy włos będzie w lepszej kondycji. Zabieg dekoloryzacji ciągnie za sobą najgorsze skutki, strasznie osłabia włosy, powoduje łamliwość i włosy wypadają. jeśli już się zdecydujemy na dekoloryzacje warto dodatkowo wzmocnić włosy odżywkami, maskami można również stosować środki doustne.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.