Jak poprawić pracę jelit?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

notaga
0
notaga | 8 lat temu | 102 pkt
Przyczyny powolnej pracy jelit mogą być różne. Zazwyczaj główną z nich jest dieta, ale także brak ruchu i złe nawyki.

Zmodyfikowanie diety pod kątem usprawnienia pracy jelit choć wydaje się dość skomplikowane wcale takie nie jest. Należy po pierwsze przyrządzać potrawy ograniczając do niezbędnego minimum ilość zużywane do tego tłuszczu, tzn. gotować na parze, dusić, piec czy grillować. Potrawy smażone lub Fast Food są bardzo ciężko strawne. Po drugie, zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców. Po trzecie, dołączyć do diety produkty bogate w błonnik, jak np. pieczywo i makaron pełnoziarnisty czy otręby). Po czwarte, pić co najmniej 1,5 l wody dziennie, najlepiej niegazowanej.

Brak ruchu jest także jedną z przyczyn problemów z przemianą materii. Należy ćwiczyć regularnie. Może to być spacer, wizyta na basenie czy przejażdżka rowerem, ważne aby były to regularne dawki ruchu.

Jeżeli chodzi o złe nawyki to one także przyczyniają się one do złej pracy jelit. Chodzi głównie o tryb życia – niewysypianie się, nieregularne spożywanie posiłków, pośpiech i stres. Te czynniki niekorzystnie wpływają na nasz układ pokarmowy. Głodówka cały dzień, i obfita kolacja wieczorem- po powrocie z pracy, skutkują często zaburzeniami przemiany materii , a więc z zaparciami, nadwagą, itp. Należy jeść regularnie, wysypiać się i starać się nie stresować.
bez_jagod
0
bez_jagod | 8 lat temu | 310 pkt
Mogę podzielić się moimi metodami na poprawę pracy jelit. Warto rano zjeść kilka suszonych śliwek, które regularnie stosowane bardzo pomagają - wystarczy tylko kilka dni.

Możesz też dosypywać do jogurtu lub muesli siemię lniane lub otręby. Warto zastanowić się, czy nie kupić błonnika i nie zażywać go rano. Polecam też ocet jabłkowy. Wystarczy łyżka na szklankę wody i pić w dowolnej porze dnia.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią dietę. Warto zawsze jeść o tych samych porach. Trzeba pić dużo wody mineralnej. I dieta powinna być bogata w owoce i warzywa.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.