Jak pozbyć się kamieni kałowych?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

2 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 7 lat temu | 223714 pkt
Jeżeli kamienie kałowe powodują kilkudniowe problemy z wypróżnianiem się, należy skonsultować się z lekarzem, który wybierze metodę ich usunięcia. Może to być leczenie farmakologiczne zmiękczające kał, lub stosowanie wlewek doodbytniczych rozmiękczających kamienie. Aby zapobiegac ich powrotnemu wytwarzaniu się, należy spożywać błonnik oraz wyrobić nawyk regularnego wypróżniania się. Jeżeli kamienie są niewielkich rozmiarów, aby je zwalczyć możemy przyjąc łagodny środek przeczyszczający.
kawojt
0
kawojt | 4 lata temu | 15906 pkt
Łagodniejszym sposobem niż stosowanie leków przeczyszczających, które, w konsekwencji, rozleniwiają jelita i nasilają problem, jest np. lewatywa, czyli stosowanie wlewek doodbytniczych. Zmiękczają one kamienie kałowe i ułatwiają wypróżnianie.
Nie zaleca się stosowania chemicznych leków przeczyszczających, gdyż powodują tylko nasilenie się dolegliwości oraz mają negatywny wpływ na wątrobę. Są tylko sposobem na chwilowe zaleczenie problemu, ale nie rozwiążą go. Jest to w stanie zrobić tylko oczyszczenie organizmu poprzez odpowiednie zmiany w stylu życia.
Po udanym oczyszczeniu jelit z zalegających mas kałowych, poleca się również spożywanie fermentowanych produktów mlecznych, by uzupełnić florę bakteryjną jelit.
By na stałe pozbyć się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, należy dbać o codzienną, zbilansowaną dietę, wprowadzić do naszego życia trochę więcej ruchu.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.