Jak przebiega badanie ginekologiczne?

anonim
zapytał 5 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Lennykable
0
Lennykable | 5 lat temu | 61529 pkt
Badanie ginekologiczne przebiega w ten sposób, że lekarz pyta o datę ostatniej miesiączki, a potem o ewentualne problemy/dolegliwości. Potem kobieta musi się rozebrać od pasa w dół (dlatego polecam przyjście na badanie w tunice, aby poczuć się pewniej. Następnie siada na krześle ginekologicznym. Lekarz palcem w rękawiczce bada otwór. Jeśli kobieta jest dziewicą, lekarz bada ją przez odbyt.
Potem należy się ubrać, lekarz może zadać następne pytania i ewentualnie wypisać receptę lub skierować na dalsze badania.
agaha
0
agaha | 5 lat temu | 36542 pkt
Badanie ginekologiczne poprzedzone jest krótkim zbiorem informacji przez lekarza dotyczącym daty ostatniej miesiączki, czy rozpoczęło się współżycie seksualne itp. Natomiast samo badanie odbywa się na specjalnym krześle. Ginekolog przy użyciu zwierników poszerza wejście dzięki czemu ma lepsza widoczność. Następnie wkłada dwa palce i bada jajniki. I to tak naprawdę całe badanie.
Smerfetka
0
Smerfetka | 4 lata temu | 31937 pkt
Po wejściu do gabinetu lekarskiego ginekolog poprosi cię o zajęcie miejsca przy jego biurku. Najpierw przeprowadzi z tobą wywiad. Będzie pytał o przebyte choroby, choroby przewlekłe, datę ostatniej miesiączki i oczywiście cel wiyty. Potem poprosi o rozebranie się i przeprowadzi badanie przez pochwę lub odbyt. Być może przeprowadzi badanie USG lub pobierze materiał do cytologii.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.