Jak przebiega wizyta u psychiatry?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Dużo ludzi unika wizyt u psychologa czy psychiatry, sądząc, iż są oni tylko dla "wariatów". Ciągle silne jest izolowanie osób z problemami natury psychologicznej od osób zdrowych, a także uważanie, że dolegliwości psychiczne są "wstydliwe". Każdy ma prawo szukać pomocy, także psychologicznej i psychiatrycznej, i to, że ktoś korzystał z takiej pomocy, nie znaczy, że zwariował. Ogólnie psychiatra na początku przeprowadza wywiad, poznaje pacjenta. Zbiera objawy somatyczne oraz psychiczne, ogólnie wszystko przebiega pod tytułem "co się dzieje, jakie są objawy, jak pomóc". Psychiatra może przepisać odpowiednie leki. Często omawia się dany problem pacjenta, poszukuje korzeni złego stanu psychicznego w dzieciństwie, w wypartych traumatycznych przeżyciach, itd. Ogólnie jest to przez większość czasu rozmowa.
szabu
0
szabu | 8 lat temu | 6398 pkt
Wizyta u psychiatry, choć często źle kojarzona to nic innego jak zwykła rozmowa. Po zgłoszeniu się do poradni lekarz pyta o powody przyjścia, o nasz stan psychiczny, dolegliwości. Razem z pacjentem próbuje znaleźć rozwiązanie problemu, w poważniejszych przypadkach dobiera odpowiednie leki. Może też skierować na leczenie do ośrodka zamkniętego lub odpowiedniej grupy wsparcia np. AA.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 5 lat temu | 43850 pkt
Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Ile ludzi, i ile psychiatrów, tyle różnych wizyt i ich przebiegów. Każdy jest inny. Każdy potrzebuje innego, indywidualnego podejścia. Dlatego też każda wizyta będzie inaczej wyglądała.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.