Jak przekonać ateistę do wiary?

anonim
zapytał 7 lat temu

oceń

4 odpowiedzi obeznanych

olgidaa
1
olgidaa | 7 lat temu | 1574 pkt
Trudno ateistę przekonać do tego, by nagle uwierzył w Boga. Potrzebuje on wielu namacalnych dowodów. Myślę, że jest to niewykonalne. Ateista sam może powrócić lub zacząć wierzyć, jeśli w jego życiu nastąpi jakiś zwrotny moment, który go przekona.
Tak samo trudne byłoby przekonanie katolika, że Bóg nie istnieje.
Lennykable
0
Lennykable | 7 lat temu | 61529 pkt
Trudno jest kogoś przekonywać do wiary, jeśli człowiek nie czuje jej potrzeby. Czasem zdarza się tak, że przekonywanie zabija tę nikłą chęć wiary, którą ateista jeszcze w sobie zachował. Takie przekonywanie może być traktowane jako zachowanie nachalne. Przekonywanie do wiary to przekonywanie do zmiany poglądów, czyli dawanie do zrozumienia, że czyjeś poglądy są złe, a to nie przysparza sympatii. Można jednak mówić o zaletach wiary bez przekonywania. Po prostu wspominać o tym, co daje. Na zasadzie dawania do myślenia, a nie przekonywania.
anneau
0
anneau | 7 lat temu | 1227 pkt
Myślę, że zatwardziałego ateistę będzie naprawdę trudno przekonać do wiary. Ale spróbujmy. Przede wszystkim najprościej będzie przedstawić mu korzyści wynikające z wiary. Tutaj możemy odwołać się do znanego zakładu Pascala. Pascal założył, że wierząc możemy sporo zyskać- mianowicie zbawianie i życie wieczne.
Natomiast nie wierząc nic nie zyskujemy a możemy wiele stracić. Zbawienie, Raj i wieczny spokój mogą nas ominąć. Tak więc lepiej jest wierzyć niż nie wierzyć.
Myślę, że ten argument jest najbardziej "przyziemny" i jeśli miałoby coś skłonić ateistę do wiary to właśnie taka czysta "kalkulacja" korzyści i strat :)
Popiec
0
Popiec | 7 lat temu | 4818 pkt
Wiara moim zdaniem to łaska dana niektórym. Nie wszystkim dane jest poznać Boga. Nikogo nie zmusimy do wierzenia. Uważam też, że każdy ma świadomy wybór, a niciski w tak delikatnych kwestiach są bardzo niekulturalne, a przy tym zupełnie nieskuteczne. Dla mnie zawsze łamiące było pytanie o stworzenie tej pierwotnej cząstki świata, która wprawiła tą wielką maszynę w ruch.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.