Jak przekonać dziecko do nowego partnera?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

6 odpowiedzi obeznanych

Martusia12
0
Martusia12 | 8 lat temu | 202 pkt
Być może wzbudzi to kontrowersje, ale jest tylko jedno wyjście - nie przekonywać. Dziecko samo musi się przy nim poczuć bezpieczne, akceptowane, kochane. Jeśli rodzice będą próbowali coś w tym kierunku robić, mały obserwatorek szybko wyczuje sztuczność sytuacji i tym trudniej "zakotwiczy się" u boku nowego tatusia.
mysiogon
0
mysiogon | 8 lat temu | 790 pkt
Najsensowniej chyba dokładnie opowiedzieć dziecku o aktualnej sytuacji. Spokojnie wytłumaczyć mu kim w naszym życiu jest obecny partner, dlaczego chcemy z nim żyć, jakie są jego zalety, czym się zajmuje, na czym się zna i dlaczego nam się podoba. Nie traktujmy przy tym dziecka jak głupiego człowieczka, który nie ma pojęcia o dorosłym życiu i skomplikowanych relacjach ludzkich. Lepszym z psychologicznego punktu widzenia będzie danie mu odczuć, że jest poważnie traktowanym współrozmówcą, którego się nie zbywa półsłówkami i z którym mówi się o aktualnych sprawach szczerze i otwarcie.
Goszka
0
Goszka | 8 lat temu | 4233 pkt
Na pewno nie należy zmuszać dziecka, by mówiło do nowego partnera "tato". Z czasem dziecko, zwłaszcza gdy jest małe, zacznie używać tej formy. Nie należy zmuszać, aby zachowywało się wobec partnera poufale czy traktowało go od razu jak powiernika, ale należy też położyć nacisk, aby starało się nie być wrogie, bo dla partnera to też jest trudna sytuacja. Nie powinno się karać dziecka za bunt, gdyż dla niego jest to jeszcze bardziej trudna sytuacja niż dla was. Warto tak organizować czas, aby dziecko mogło coraz więcej spędzać go z nowym partnerem oraz żeby mogli "oswoić się nawzajem".
norcia
0
norcia | 8 lat temu | 5595 pkt
To nowy partner mamy powinien zadbać, by go dziecko zaakceptowało. Jeżeli było już na tyle duże, by być świadkiem odejścia albo śmierci ojca, ciężko mu będzie zaakceptować kogoś nowego, 'udającego tatę'. W każdym razie - nic na siłę i nie poganiać dziecka; tym bardziej, że DZIECKO PRZECIEŻ NIE WIE PO CO MAMUSI JEST POTRZEBNY JAKIŚ PAN, który nie jest jego tatą!
arleena36
0
arleena36 | 7 lat temu | 2548 pkt
Nic na siłę, najlepiej żeby sytuacja rozwijała się swoim tempem. Dziecko w pewnym momencie zobaczy, że jesteś szczęśliwa z nowym partnerem i go zaakceptuje, nie można jednak oczekiwać, że stanie się to z dnia na dzień. Dziecko może bać się odrzucenia i tego, że zastąpisz je kimś nowym, dlatego ważne jest abyście spędzając czas razem nie zapominali o nim. Musi wiedzieć, że zawsze będzie miało swoje miejsce dziecka i nic tego nie zmieni, nawet nowy partner życiowy.
Lennykable
0
Lennykable | 6 lat temu | 61529 pkt
Przede wszystkim należy wytłumaczyć dziecku, że to, że pojawił się nowy partner, nie oznacza, że ono samo stało się mniej ważne czy mniej kochane. Należy również odpowiadać na wszystkie jego pytania, tak, by nie miało żadnych wątpliwości.
Jednocześnie jednak, należy wyznaczyć pewne granice. Warto jest rozmawiać z dzieckiem i tłumaczyć mu, że my też chcemy być szczęśliwi.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.