Jak przestać grać na automatach?

anonim
zapytał 4 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

Tako
0
Tako | 4 lata temu | 1835 pkt
Jeśli ktoś jest uzależniony od gry na automatach to warto skonsultować się z jakimś specjalistą np. psychologiem, który mając odpowiednie doświadczenie na pewno poprowadzi taką osobę do wyleczenie.
Moim zdaniem, aby przestać grać na automatach po pierwsze trzeba podjąć taką decyzję i trzymać się jej, pomimo pokus z różnych stron. Można również znaleźć sobie inne zainteresowania jak np. łowienie ryb, czytanie książek, oglądanie filmów, bieganie, basen, aby wypełnić swój czas i nie myśleć o grze. Gdy człowiek jest zmęczony fizycznie najczęściej nie ma wieczorami już na nic kreatywnego do roboty.
krawczyk.ania89
0
krawczyk.ania89 | 4 lata temu | 43850 pkt
Najprościej byłoby odpowiedzieć, że tak samo jak i zacząć. Czyli nagle, spontanicznie, często bez zastanowienia. Częste granie prowadzi do uzależnienia. A wiadomo... uzależnienie to nic dobrego. Czasem konieczna jest wtedy pomoc specjalisty. Może to być ciężki nałóg i samemu ciężko z tego "wyjść". Czasem jest to nawet niemożliwe. Ale podobno dużo zależy od silnej woli.
Smerfetka
0
Smerfetka | 4 lata temu | 31937 pkt
Zrywanie z uzależnieniem, bo z pewnością jest nim gra na automatach, nie jest proste. Dobrze byłoby udać się do specjalisty - psychologa lub psychiatry, leczącego uzależnienia. On pomoże przejść ci przez proces zrywania z nałogiem. Niezbędna będzie twoja silna wola i mocne postanowienie zerwania z nałogiem. Cały proces musi także potrwać co najmniej kilka miesięcy. No i oczywiście już nigdy nie możesz zagrać, bo wrócisz do nałogu.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.