Jak przetrwać nudny wykład?

Kotek
zapytał 4 lata temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 4 lata temu | 223714 pkt
Każdy student ma jakies doświadczenie w tym by przetrwać nudny wykład. Zazwyczaj trzeba go po prostu "odsiedzieć" i poczekać aż się skończy. Jeśli jednak mamy możliwość by na wykładzie usiąść gdzieś poza wzrokiem wykładowcy to możemy zabrać ze sobą książkę lub komputer - dzięki temu czas na pewno minie nam szybciej. Ja często zabieram tablet, na którym mogę czytać lub grać w gry. Wszysto lepsze od nudzenia się na wykładzie, szczególnie jeśli jest on obowiązkowy i musimy na nim być.
aneczka173
0
aneczka173 | 4 lata temu | 100735 pkt
Myślę, że będąc na studiach mamy sporo takich wykładów, które są bardzo nudne, bądź prowadzone są w nudny sposób. Jednak nasza obecność na nich jest obowiązkowa. W czasie swojej 5-letniej kariery studenckiej, przeszłam przez pare takich wykładów i miałam już parę rozwiązań. Często braliśmy na wykłady krzyżówki, które stanowiły jakiś zapychacz czasu. Często też czytałam na nich książki. Obecnie przy dostępie na wi-fi można grać w wiele gier internetowych. Poza tym, wiem, że niektórzy praktykują też spanie na wykładzie. Nie polecam, ale podobno da się.
Lennykable
0
Lennykable | 4 lata temu | 61529 pkt
Myślę, że dobrym rozwiązaniem są takie aktywności, które pobudzają umysł. Nie możemy pozwolić sobie na całkowite odpłynięcie, bo wykład jest po to, aby przekazać wiedzę. Inaczej czas spędzony na nim będzie zmarnowany, a to nie o to przecież chodzi. Bądź co bądź, mimo że wykład jest nudny, to jednak coś wnosi. W związku z tym proponuję robić coś, co pozwoli uchwycić to, co jest mówione. Może to być sudoku, rysowanie czy wspomniane wyżej gry. Dzięki temu czas zleci szybciej, ale treści z wykładu zostaną przyswojone.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.