Jak przygotować się do badania ginekologicznego?

anonim
zapytał 8 lat temu

oceń

3 odpowiedzi obeznanych

weriontu
0
weriontu | 8 lat temu | 223714 pkt
Jeżeli jest to pierwsza wizyta, warto poszukac opinii o lekarzu u którego mamy wizytę. Przed wyjściem z domu powinniśmy się podmyć, aby czuć się komfortowo. Nie denerwujmy się na zapas, musimy uświadomić sobie że jest to rutynowe badanie i każda kobieta chodzi do ginekologa. Przypomnijmy sobie datę ostatniej miesiączki, by nie przeszukiwać nerwowo kalendarza w gabinecie. Co do depilacji miejsc intymnych, wszystko zależy od naszej woli. Lekarz nie będzie nas krytykował ani oglądał czy jesteśmy wydepilowane czy nie, jego rolą jest badanie i diagnoza pacjentki.
Popiec
0
Popiec | 8 lat temu | 4818 pkt
Badanie ginekologiczne to w zasadzie badanie takie, jak każde inne. Należy jak zawsze dokładnie się umyć i włożyć czystą bieliznę. Ponieważ badanie ma intymny charakter, jeżeli kobieta się bardzo wstydzi, lepiej będzie się czuła w spódnicy lub sukience. Badanie jest bezbolesne. Lekarzowi łatwiej je przeprowadzić, gdy nie jest się spiętym i ma się rozluźnione mięśnie brzucha. Na badaniu lekarz może zapytać od kiedy kobieta miesiączkuje i w którym dniu cyklu właśnie jest. Często kobiety wolą być badane przez osoby tej samej płci, ale mężczyźni bywają podobno delikatniejsi.
Lennykable
0
Lennykable | 8 lat temu | 61529 pkt
Na badanie możemy włożyć również tunikę. Będziemy się w niej lepiej czuć, siadając na fotelu. Wskazane jest również, aby tuż przed badaniem oddać mocz. Inaczej podbrzusze będzie twarde i badanie będzie sprawiało dyskomfort.

Twoja odpowiedź

Każda wypowiedź zawiera link "dodaj komentarz". Nie umieszczaj komentarzy w tym polu.